^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Pasowanie Pierwszoklasistów

20 października 2017 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach  odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor Małgorzata Engel przywitała wszystkich zebranych. Głos zabrała także  przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Kulas, która  miała dla pierwszaków kilka dobrych rad. Pan wiceburmistrz Marek Szponar podziękował za zaproszenie, podkreślił,  jak ważny jest to dzień dla całej społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści wraz z uczennicami z Samorządu Szkolnego przedstawili przygotowaną przez siebie część artystyczną: recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  W końcu nadszedł  najważniejszy moment, kiedy pani dyrektor, podchodząc do każdego ucznia, dotykała wielkim ołówkiem jego ramienia i wypowiadała słowa: „Pasuję cię na ucznia”.

Pan wiceburmistrz wręczył każdemu dziecku pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Rodzice także obdarowali swoje pociechy rożkami wypełnionymi słodkościami.

 pasowanie

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Pasowanie”

Zamieszanie w świecie bajek

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek. Od zawsze wiadomo, jak ważne dla dzieci są bajki, które rozwijają wyobraźnię, rozweselają, bawią i wiele uczą. Uczniowie klas młodszych uczcili to święto, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i uczestnicząc w przedstawieniu pt. „Zamieszanie w świecie bajek” przygotowanym przez uczniów z klasy piątej i drugiej.

 Bajki

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zamieszanie w świecie bajek”

Jesienny piknik

Za oknem coraz chłodniej, więc my wspominamy te cieplejsze dni. W październiku, korzystając z pięknej pogody polskiej złotej jesieni, klasy Ib i "zerówka" wraz z wychowawczyniami Jolantą Świrsz i Bogną Łabentowicz-Wojtowicz urządziły jesienny piknik integracyjny. Dzieci zjadły wspólnie drugie śniadanie - pyszne kiełbaski, które na świeżym powietrzu o wiele lepiej smakowały. Po posiłku był czas na gry i zabawy rekreacyjne. Dzieci i wychowawczynie dziękują za pomoc przy pikniku panu katechecie Stanisławowi Żytkowskiemu.

piknik

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik”

SZANOWNI RODZICE!!!!

OD 6.11.2017 R. AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ BĘDĄ DOJEŻDŻAŁY DO PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH USYTUOWANYCH PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1.

PROSIMY WIĘC O NIEPARKOWANIE PRYWATNYCH SAMOCHODÓW PRZY UL. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA DZIECIOM PRZY WSIADANIU I WYSIADANIU Z AUTOBUSÓW.

Fundusze Unijne - Pracownia Cyfrowa

 

Od 1 września 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 działa nowoczesna pracownia cyfrowa wyposażona w 25 stanowisk komputerowych i nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Powstała ona w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz-Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach". Celem projektu jest zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie nauki cyfrowej oraz dostosowanie do współczesnych wymagań i nowych metod nauczania placówek edukacyjnych Gminy Jelcz-Laskowice. Środki na dofinansowanie projektu pochodzą z Funduszy Europejskich.

W pracowni są prowadzone zajęcia z różnych przedmiotów z wykorzystaniem platformy edukacyjnej i zakupionego oprogramowania.

.

3 

2

1

zDolny Ślązaczek

 Uczniowie naszej szkoły brali udział w XV Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązaczek (blok polonistyczno-matematyczny). Dwoje z nich: Aleksandra Kulas i Oliwier Strzelec zakwalifikowało się do etapu powiatowego. 14 listopada będziemy trzymali za nich kciuki.

"Nasze Wielkie Historie"

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach w związku z realizacją projektu "Nasze Wielkie Historie" poszukuje osób w wieku 11-25 lat, które chcą dołączyć do grupy lokalnych zbieraczy historii. Uczestnicy wezmą udział w specjalistycznych warsztatach historycznych i warsztatach ze zbierania historii, a następnie poszukają ciekawych osób, miejsc czy dokumentów, z których zaczerpną wiedzę, przeprowadzą wywiady i zgromadzą dokumentację fotograficzną, tworząc archiwum lokalnych historii.

Najbardziej aktywnej młodzieży uczestniczącej w projekcie oferujemy udział w tworzeniu ogólnopolskiej strony internetowej i 2-dniową wycieczkę do Warszawy, w programie którym przewidziano uroczysty wernisaż wystawy podsumowującej projekt i zwiedzanie muzeów.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 30 października 2017 o godz. 17.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Cykl 2-godzinnych warsztatów odbędzie się od 31 października 2017 do 6 listopada 2017 r. (również w siedzibie M-GCK). Wycieczkę do Warszawy przewidziano 28-29 listopada 2017 r.

Projekt „Nasze Wielkie Historie” zostanie zrealizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości równolegle na terenie 15 miast i gmin z ośmiu województw z całej Polski. Uczestnicy będą gromadzić historie swoich małych ojczyzn powiązanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. W efekcie powstanie wyjątkowe archiwum, oddające bogactwo i zróżnicowanie naszego państwa.

Celem projektu jest nie tylko rozwój wiedzy historycznej i pogłębienie patriotyzmu, ale też integracja uczestników pochodzących z różnych zakątków kraju.

Honorowy patronat nad projektem objęło Narodowe Centrum Kultury, a dofinansowano go ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego pn. „Niepodległa”.

 Historia

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.