^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

PIKNIK CZYTELNICZY 2018

19 czerwca odbył się kolejny w naszej szkole piknik czytelniczy. W tym dniu uczniowie i nauczyciele wyszli na podwórko szkolne, aby czytać ulubione książki. Niektórzy rozkładali koce, inni siadali na trawie z książkami w ręku.

W tym roku zadaniem wszystkich uczestników, było wykonanie pracy plastycznej na temat: „Moja ulubiona lektura szkolna”. Pomysły były ciekawe: niektórzy malowali na folii, inni na szarym papierze lub kartkach brystolu. Prace większego formatu zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej, a mniejszego na tablicach przy klasach.

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik czytelniczy”.

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

22 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018:

-  o godzinie 8.00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VII,

-  o godzinie 9:15 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0 - III,

IX GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem i organizatorem Gminnego Konkursu Informatycznego. Gościliśmy reprezentacje uczniów: z PSP nr 2 i PSP nr 3  z Jelcza-Laskowic, PSP z Miłoszyc, z Wójcic oraz z Minkowic Oławskich. Pierwsza część konkursu polegała na wypełnieniu testu z wiedzy informatycznej, druga na zastosowaniujej w praktyce.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Cezary Czetyrba, II miejsce uczeń PSP nr 3 z Jelcza-Laskowic - Mikołaj Chorązki, trzecie miejsce uczeń PSP nr 2 z Jelcza-Laskowic - Maciej Wierzbicki. W sumie w konkursie wzięło udział 18 zawodników (po 3 z każdej placówki). Oprócz Cezarego Czetyrby naszą szkołę reprezentowali: Natalia Bartków i Szymon Jurczyński. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, dyplom oraz nagrodę pocieszenia – głośnik bezprzewodowy. Nagrody i dyplomy uczniom i nauczycielom wręczała pani dyrektor Małgorzata Engel. Za trzy pierwsze miejsca uczniowie kolejno otrzymali: głośnik bezprzewodowy, Power Bank, słuchawki bezprzewodowe. Również nauczyciele za przygotowanie swoich uczniów i za pracę w komisji konkursowej otrzymali podziękowania.

Gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs informatyczny”.

 

Piknik Rodzinny w szkole

 

8 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jak sama nazwa wskazuje, na festyn przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami. Pani dyrektor powitała gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na piknik przybyli też goście: pan burmistrz Bogdan Szczęśniak i pan wiceburmistrz Marek Szponar.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Dla spragnionych tańca była prowadzona zumba. W rytmie skocznej muzyki bawiły się dzieci młodsze i te dużo starsze.

Dla miłośników średniowiecza firma VikingArt zaprezentowała zbroje, miecze rycerskie oraz pokaz kowalstwa artystycznego.

Można było także obejrzeć wyposażenie strażackiego wozu bojowego. Straż pożarna ochłodziła chętne osoby strumieniem wody.

Najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie oglądali pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, a następnie sami próbowali tej sztuki. Mogli tez wykonać ozdoby z masy solnej i pomalować je oraz wykonać rysunki plastyczne.

Miłośnicy rozrywek umysłowych mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając w szachy pod okiem trenera.

Na terenie parku można było podziwiać psy pociągowe rasy Husky oraz pokaz ich umiejętności, który wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Właściciel pasjonująco opowiadał o nich i o zawodach, w których biorą udział.

Dorośli mieli także okazję zapisać się do DKMS i oddać materiał genetyczny do badania.

Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny: rodziców, uczniów i nauczycieli.

Dla „głodnych” uczestników pikniku przygotowano kiełbaski z rożna, ciasta, gofry i napoje.

 

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik”.

 

Zjazd wolontariuszy Caritas

24 maja uczniowie naszej szkoły zaangażowani w działalność Caritas pojechali pociągiem na Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Na spotkanie przyjechało 430 wolontariuszy z archidiecezji wrocławskiej.

Zjazd rozpoczęła Msza Święta, którą odprawiał biskup Jacek Kiciński. Motywem przewodnim była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i duchowa łączność z Syrią, w związku z tym na spotkaniu pojawił się także wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Następnie młodzież miała możliwość grać w zbijaka, unihokej, korfball, wspinać się po ściance wspinaczkowej, brać udział w torze przeszkód, w biegach sztafetowych, w pokazie szermierki, tańca akrobatycznego oraz malować postaci polskich świętych, godło i figurki gipsowe. Straż Miejska szkoliła dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zabawie nastąpił czas na posiłek: dla wolontariuszy przygotowano kiełbaski z grilla, sałatki z dodatkami. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

 caritas

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Caritas”.

Najlepszy z najlepszych

Dnia 23.05 uczniowie klas 3 brali udział w Gminnym Konkursie "Najlepszy z najlepszych" organizowanym przez nauczycieli ze szkoły PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach indywidualnych i grupowych. Zadania obejmowały zakres wiedzy przyrodniczej, matematycznej, ortograficznej i wiedzy ogólnej. Na konkurs musieliśmy przygotować hasło promujące naszą szkołę oraz plakat dotyczący wybranego zabytku lub obszaru regionalnego w naszej gminie godnego polecenia. Nasz zespół przedstawił rezerwat przyrody Łacha. Uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.
 najlepszy
 
Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Najlepszy”.
Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.