^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Klasa siódma w kinie

20 grudnia uczniowie klasy siódmej wybrali się do Wrocławia, by obejrzeć film „Najlepszy”- najnowszą polską produkcję obsypaną nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Z projekcji wszyscy wyszli poruszeni, a wielu było zachwyconych.

Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie

 

Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
ciepłej rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole, 
oraz spełnienia marzeń i pragnień w nadchodzącym 2018 roku,

wszystkim

Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom Szkoły

składają

Pani Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy

ZBIÓRKA MAKULATURY

W dniach 4 – 10 stycznia 2018 r. odbędzie się zbiórka makulatury i baterii. Składamy je pod tablicą Samorządu Uczniowskiego. O przyniesionych surowcach wtórnych informujemy wychowawcę klasy lub panią Annę Horosiewicz.

Kiermasz świąteczny

Jest już tradycją w naszej szkole, aby zarezerwować sobie jeden grudniowy wieczór na wizytę w szkole, na udział w szkolnym kiermaszu świątecznym. W tym roku był to piątek 5 grudnia.

Wieczór ten rozpoczął się programem artystycznym przygotowanym przez naszego katechetę, pana Stanisława Żytkowskiego. Jako pierwsza wystąpiła reprezentantka najmłodszych, uczennica klasy „0” Emilia Przybyłek, wprowadzając przybyłych w świąteczny nastrój kolędą graną na skrzypcach. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, przeplatane kolędami śpiewanymi przez wszystkich zebranych.

Po części artystycznej zebrani udali się na zakupy. Klasowe stoiska uginały się od różnorodnych ozdób świątecznych, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z domowym ciastem.

Kiermasz możemy zaliczyć do udanych. Tego wieczoru nikt nie wyszedł ze szkoły z pustymi rękami.

 Kiermasz

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Kiermasz świąteczny”

Wizyta Świętego Mikołaja

"Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy.

Dlaczego zawsze pan przychodzi

do nas kiedy śpimy?"

 

Tak zaśpiewali uczniowie klas młodszych na powitanie niecodziennego gościa, który odwiedził naszą szkołę 5 grudnia. Święty Mikołaj zapewnił dzieci, że o wszystkich pamięta i zdąży na czas dowieźć wszystkie prezenty. Dzieci z radością zaprezentowały krótkie występy artystyczne: wiersze, piosenki i układy taneczne. W podziękowaniu za miłe przyjęcie Święty Mikołaj obdarował każdą klasę słodyczami. Każde dziecko mogło również sprawdzić, czy broda Świętego Mikołaja jest prawdziwa oraz zadać pytanie. Na koniec spotkania nasz gość obiecał, że jeszcze tej nocy zawita w szkole, aby zostawić kilka niespodzianek. Następnego ranka wielu naszych uczniów znalazło pod klasowymi choinkami pięknie opakowane podarunki.

Święty Mikołaju, dziękujemy!

 Mikołaj

 

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Mikołaj”

Mikołajki IV b

5 grudnia klasa IV b z okazji Mikołajek wybrała się pociągiem na wycieczkę do Wrocławia. W kinie oglądnęli film animowany pt. „Pierwsza gwiazdka” (reż. T. Reckarta), który w przystępny sposób opowiadał historię pojawienia się gwiazdy betlejemskiej na niebie – narodzenia się Jezusa. W wędrówce Józefa i Marii z Nazaretu do Betlejem towarzyszyli osioł Bo, owca Ruth i gołąb.

Następnie uczniowie zjedli drugie śniadanie, rozkoszowali się pysznymi lodami i zadowoleni z wycieczki wrócili do domu.

 film

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wycieczka kl. IVb”

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.