^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

INFORMACJA

Dnia 25.04.2018 (środa) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowego oddziału przedszkolnego - rok szkolny 2018/2019.

Piernikarnia wrocławska

Dnia 16.04 klasa 3b oraz 1a wybrały się na wycieczkę do piernikarni wrocławskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób powstają pierniki i samodzielnie takiego piernika wykonać oraz udekorować. Zajęcia były prowadzone przez panią, która zajmuje się piernikami od 15 lat... 

Zabawy było co nie miara...Zajęcia bardzo się podobały nie tylko dzieciom, ale i opiekunom...

Pierniki uczniów były bardzo pomysłowe i na dodatek do zjedzenia.

 pierniki

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piernikarnia wrocławska”. 

Konkurs wiedzy o ziemi jelczańsko-laskowickiej 2018

13.04.2018 drużyna z naszej szkoły brała udział w Konkursie Wiedzy o Ziemi Jelczańsko- Laskowickiej. Ma on długoletnią tradycję, w tym roku była już XVIII edycja. Uczniowie musieli się wykazać znajomością historii, przyrody, kultury, teraźniejszości i planów na przyszłość ziemi, na której żyjemy.  W tym roku organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich. Drużyna w składzie: Oliwia Salamaga, Anastazja Juszczak i Aleksandra Kulas zajęła I miejsce. Drużynę do zwycięstwa poprowadził p. Paweł Jakubowicz.

 konkurs

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs wiedzy o ziemi jelczańsko-laskowickiej 2018”. 

„Jak zaprojektować ekologiczne miasto przyszłości?”

Drugie warsztaty na Politechnice Wrocławskiej w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, w których wzięli udział uczniowie klasy VII, poświęcone były zagadnieniom urbanistyki, jako dziedziny zajmującej się budowaniem struktur podtrzymujących życie miejskie i sterowaniem ich rozwojem zgodnie z prawami natury. Uczniowie zostali poprowadzeni od początków nowoczesnej urbanistyki nakierowanej na środowisko poprzez urbanistykę zrównoważonego rozwoju, w której ekologia przejawia się od organizacji formalnej przestrzeni, aż po projektowania procesów w codziennym życiu każdego mieszczanina. Pracując na makietach, mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem racjonalnego zaprojektowania fragmentu miasta.

 wartsztaty2

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Warsztaty na Politechnice2”.

 

 

Warsztaty na Politechnice Wrocławskiej „Ile prądu może dać nam wiatr?”

Dnia 19 marca 2018 r. chętni uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów koła naukowego Politechniki Wrocławskiej w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.

Na przykładzie kilku rodzajów turbin wiatrowych uczestnicy warsztatów badali, jak geometria turbiny wpływa na ilość wytwarzanego prądu. Turbiny zostały wykonane w technologii druku 3D. Dodatkowo warsztaty uzupełniono krótką prelekcją dotyczącą odnawialnych źródeł energii.

 Warsztaty

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Warsztaty na Politechnice”.

Informacja

Drodzy Rodzice,

informujemy, że od 10 kwietnia na 2 tygodnie została zamknięta część drogi przy ulicy Świętochowskiego. Dojazd do szkoły jest możliwy od ulicy Tymienieckiego. Wejście do szkoły bramą przy parkingu.

WITAJ, WIOSNO MIŁA!

20 marca radośnie witaliśmy wiosnę. Na czwartej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w holu szkoły, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z nadejściem wiosny.

Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Małgorzata Engel. Następnie uczniowie z poszczególnych klas prezentowali swoje humorystyczne wiersze i radosne piosenki przed zgromadzoną publicznością, która nie szczędziła braw wykonawcom. Najwięcej jednak braw otrzymała pani Patrycja Hasiak za niezwykle zabawny występ i pomysłowe przebranie.

 Wiosna

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wiosna”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.