^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Konkurs wiedzy o ziemi jelczańsko-laskowickiej 2017

26.04.2017 drużyna z naszej szkoły brała udział w Konkursie Wiedzy o Ziemi Jelczańsko- Laskowickiej. Ma on długoletnią tradycję, w tym roku była już XVII edycja. Uczniowie musieli się wykazać znajomością historii, przyrody, kultury, teraźniejszości i planów na przyszłość ziemi, na której żyjemy.  W tym roku organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Wójcicach. Drużyna w składzie: Oliwia Salamaga, Anastazja Juszczak i Aleksandra Kulas zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny był p. Paweł Jakubowicz.

 konkurs wiedzy

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs o ziemi jelczańsko-laskowickiej”. 

 

 

Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV-V

Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV-V odbył się 25 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania „trudne i bardzo trudne”. Z zadaniami dla klasy V najlepiej poradziła sobie uczennica naszej szkoły Aleksandra Kulas i zajęła I miejsce. Brawo Ola!

 konkurs matematyczny

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs matematyczny IV-V”. 

 

Marsz z żonkilami i cyberprzemoc

Marsz nadziei z żonkilami

31 marca uczniowie naszej szkoły na znak solidarności z osobami chorymi na choroby nowotworowe maszerowali niosąc żonkile.

 

Cyberprzemoc to słowo, które słyszymy coraz częściej. Aktorzy z Krakowa próbowali nam wyjaśnić, jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci i jak się przed nimi bronić. Aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu, było mądre i zabawne.

Cyberprzemoc 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Cyberprzemoc”. 

„Bądź uważny!”

14 marca gościł u nas w szkole pan policjant. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „Bądź uważny!”, dowiedzieliśmy się na nim jak prawidłowo zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

Uważaj 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Uważaj”. 

Powitanie Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo wyczekiwany przez wszystkich, również  dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny  pod hasłem „Precz, Zimo Zła!”.

W tym dniu wszyscy zebrali się  na holu szkoły, by uczestniczyć w uroczystym apelu. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem pani Patrycji Hasiak. Swój wkład w organizowanie uroczystości miały również wszystkie klasy, które zaprezentowały swój program. Były śpiewy, tańce i wiersze. Szczególnym aplauzem został przyjęty taneczny występ klasy drugiej.

Po bardzo krótkiej przerwie w dobrych humorach wszyscy udali się do pobliskiego zespołu pałacowo-parkowego, by uczestniczyć w barwnym korowodzie. Przy radosnych  okrzykach uczniowie wraz z opiekunami przeszli parkowymi uliczkami.

 wiosna

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wiosna”. 

 

Szachy w szkole 2017

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu "Szachy w szkole". Uczniowie pierwszej klasy raz w tygodniu mają godzinę lekcyjną poświęconą na naukę gry w szachy. Szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Rozwijają wyobraźnie przestrzenną, kształcą pamięć i logiczne myślenie. Dlatego też umiejętność ta rozbudza u dzieci zdolności twórcze i zwiększa aktywność umysłową. Zajęcia prowadzi pan Bartosz Roskosz, który ukończył specjalny kurs metodyczny przygotowujący do prowadzenia tego typu zajęć z dziećmi. W kolejnych latach planujemy, aby do projektu przystąpiła kolejna klasa pierwsza, a obecna kontynuowała rozpoczętą naukę. 

 szachy

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Szachy”. 

Zapisy do szkoły na rok szkolny 2017/2018

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 

 W JELCZU-LASKOWICACH 

ogłasza w dniach

21-30 marca 2017r.

 na rok szkolny 2017/2018

rekrutację do oddziałów przedszkolnych („zerówka” dla dzieci 6-letnich)

oraz

zapisy do klas pierwszych zgodnie z obwodami szkół

miejscowości: Nowy Dwór, Piekary, Chwałowice, Dębina, przysiółek Mościsko  oraz Jelcz Laskowice,

ulice: Biskupskiego, Chwałowicka, Cicha, Dziuplińska, Folwarczna, Kasztanowa, Kolejowa, Kowalińskiego, Lipcowa, Listowskiego, Łąkowa, Mleczna, Majowa, Morelowa, Oleśnicka, Parkowa, Polna, Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Strzelnicza, Szkolna, Świętochowskiego, Treski, Tołpy, Turniejowa, Tymienieckiego, Wąskopolna, Wiejska, Wiśniowa, Witosa, Zielona, Zacisze, Żurawskiego, Ziołowa.

 

Sekretariat Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

 w Jelczu-Laskowicach ul. Świętochowskiego 1

 czynny w godz. 700-1500

 

Wymagane dokumenty:

- akt urodzenia dziecka z numerem PESEL

- dowód tożsamości rodzica.

 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.