^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Dzień Niepodległości 2017

Dnia 10.11.2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uczniowie klasy III a oraz III b zaprezentowali krótkie wiersze, w których zawarta była historia Polski od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego aż do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie został odśpiewany Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne, które przypominały o tym ważnym dla każdego Polaka dniu. Głos zabrała także pani dyrektor, która nie tylko podziękowała za przygotowanie apelu, ale  uświadomiła uczniów, że o wolność zawsze trzeba dbać i pamiętać o tym, że jesteśmy Polakami.

 Niepodległość

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „11 Listopada”

27 listopada DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zapraszam do udziału:

  • w konkursie plastycznym pt. „Miś

Prace w formacie A4 wykonane dowolną techniką (farby, kredki, plastelina, wycinanka, bibuła, sznurki, cukierki, żelki) należy dostarczyć do wychowawcy do 24 listopada 2017 r.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0-III. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dziecko i podpisane z tyłu (imię, nazwisko, klasa). Będą oceniane w dwóch kategoriach: kl. 0-I i kl. II-III.

  • w akcji: pluszowy miś na lekcji

Każdy uczeń może w tym dniu przynieść na lekcję pluszowego misia i posadzić go na swojej ławce. Uczniowie klas IV-VII, którzy będą posiadali misia, nie będą odpytywani przez nauczycieli na ocenę.

  • w radosnej lekcji o misiu (kolorowanki, zagadki)

Lekcja przeznaczona jest dla uczniów klas 0-III.

  • w krótkim spektaklu o misiach (godz. 11.15)

przeznaczonym dla uczniów klas 0-III.

Anna Horosiewicz

Pasowanie Pierwszoklasistów

20 października 2017 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach  odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor Małgorzata Engel przywitała wszystkich zebranych. Głos zabrała także  przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Kulas, która  miała dla pierwszaków kilka dobrych rad. Pan wiceburmistrz Marek Szponar podziękował za zaproszenie, podkreślił,  jak ważny jest to dzień dla całej społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści wraz z uczennicami z Samorządu Szkolnego przedstawili przygotowaną przez siebie część artystyczną: recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  W końcu nadszedł  najważniejszy moment, kiedy pani dyrektor, podchodząc do każdego ucznia, dotykała wielkim ołówkiem jego ramienia i wypowiadała słowa: „Pasuję cię na ucznia”.

Pan wiceburmistrz wręczył każdemu dziecku pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Rodzice także obdarowali swoje pociechy rożkami wypełnionymi słodkościami.

 pasowanie

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Pasowanie”

Zamieszanie w świecie bajek

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek. Od zawsze wiadomo, jak ważne dla dzieci są bajki, które rozwijają wyobraźnię, rozweselają, bawią i wiele uczą. Uczniowie klas młodszych uczcili to święto, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i uczestnicząc w przedstawieniu pt. „Zamieszanie w świecie bajek” przygotowanym przez uczniów z klasy piątej i drugiej.

 Bajki

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zamieszanie w świecie bajek”

Jesienny piknik

Za oknem coraz chłodniej, więc my wspominamy te cieplejsze dni. W październiku, korzystając z pięknej pogody polskiej złotej jesieni, klasy Ib i "zerówka" wraz z wychowawczyniami Jolantą Świrsz i Bogną Łabentowicz-Wojtowicz urządziły jesienny piknik integracyjny. Dzieci zjadły wspólnie drugie śniadanie - pyszne kiełbaski, które na świeżym powietrzu o wiele lepiej smakowały. Po posiłku był czas na gry i zabawy rekreacyjne. Dzieci i wychowawczynie dziękują za pomoc przy pikniku panu katechecie Stanisławowi Żytkowskiemu.

piknik

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik”

SZANOWNI RODZICE!!!!

OD 6.11.2017 R. AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ BĘDĄ DOJEŻDŻAŁY DO PRZYSTANKÓW AUTOBUSOWYCH USYTUOWANYCH PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1.

PROSIMY WIĘC O NIEPARKOWANIE PRYWATNYCH SAMOCHODÓW PRZY UL. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA DZIECIOM PRZY WSIADANIU I WYSIADANIU Z AUTOBUSÓW.

Fundusze Unijne - Pracownia Cyfrowa

 

Od 1 września 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 działa nowoczesna pracownia cyfrowa wyposażona w 25 stanowisk komputerowych i nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Powstała ona w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz-Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach". Celem projektu jest zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie nauki cyfrowej oraz dostosowanie do współczesnych wymagań i nowych metod nauczania placówek edukacyjnych Gminy Jelcz-Laskowice. Środki na dofinansowanie projektu pochodzą z Funduszy Europejskich.

W pracowni są prowadzone zajęcia z różnych przedmiotów z wykorzystaniem platformy edukacyjnej i zakupionego oprogramowania.

.

3 

2

1

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.