^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) - 9 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

W naszej szkole (od 3 do 17 lutego) w ramach lekcji informatyki odbędą sie prezentacje nt. "Bezpieczeństwa w Internecie" oraz szkolny konkurs pt. "Bezpieczny Internet".

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

 

 

 

NAUCZANIE STACJONARNE DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Zgodnie z decyzją MEiN od poniedziałku 18.01.2021 zajęcia dla uczniów klas I-III będą prowadzone w szkole.

Nauczanie dla uczniów klas IV-VIII nadal będzie prowadzone w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy Teams.

Pomóż Gminie w pozyskania środków finansowych

Szanowni Państwo

Gmina Jelcz-Laskowice podejmuje próbę pozyskania środków finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na rozwój e-usług publicznych, poprawę procesu obsługi mieszkańców i przedsiębiorców w Urzędzie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.

W celu przeprowadzenia rzetelnej identyfikacji potrzeb interesariuszy w tym zakresie zapraszamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety:

https://www.webankieta.pl/ankieta/589534/rozwoj-e-uslug-publicznych-w-gminie-jelcz-laskowice.html

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wszystkim,

by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra

wprowadził do Waszych domów

radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła,

a Nowy Rok 2021

niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy. 

Wesołych Świąt

           Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne

 

 unnamed

 

Wycieczka do Rezerwatu Przyrody

W piątek 9.10. 2020r. w ramach realizacji zajęć unijnych z biologii uczniowie klasy 7a uczęszczający na koło wraz z opiekunem  panią Joanną Kowal-Łach wyruszyli do Rezerwatu Łacha Jelcz.

Podczas wycieczki uczniowie podziwiali piękno jesiennej przyrody i zachodzące w niej zmiany. Poznali roślinność i zwierzęta zamieszkujące tereny rezerwatu oraz reguły zachowania na terenach objętych ochroną. Wysłuchali również ciekawych opowieści związanych z zamkiem na wyspie.

W dobrych nastrojach wróciliśmy autobusem do szkoły. Podczas naszej wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuliśmy potrzebę dbania o nią. Na łonie przyrody można odpocząć, zapomnieć o kłopotach, dokonać ciekawych obserwacji.

Florystyczny rezerwat przyrody w południowej części gminy Jelcz-Laskowice, w powiecie oławskim. Powierzchnia  52,78 ha.  Obejmuje ochroną całe starorzecze Odry wraz z przylegającymi lasami.

 

W załączniku  pełna relacja i zdjęciaWycieczka do Rezerwatu Przyrody

SPRAWOZDANIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W ramach akcji ŚPRZATANIE ŚWIATA 2020   „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ” 

w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze, pogadanki, konkursy itp.

 W ramach wprowadzenia do tematu uczniowie zapoznali się z długością okresu rozpadu w glebie wybranych materiałów. Zwrócili uwagę, że niektóre materiały tj. aluminium czy szkło mają długi okres rozpadu, ale są wykorzystywane do powtórnego przetwarzania. Natomiast największy problem jest z tworzywami sztucznymi. Uczniowie proponowali w jaki sposób mogą ograniczyć wytwarzanie odpadów we własnym gospodarstwie domowym (burza mózgów) np. stosowanie wielokrotnych opakowań zamiast reklamówek. Przeprowadzone zostały także zajęcia praktyczne polegające na wrzucaniu odpadów do odpowiednich koszy na śmieci znajdujących się w holu szkoły. Uczniowie Wspólne rozwiązywali i tworzyli krzyżówki ekologiczne.

 Na podstawie infografiki „Nowe zasady segregowania odpadów” uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów (dozwolone/zabronione).

Próbowali odpowiedzieć gdzie składować karton z mleka, lekarstwa, odchody zwierząt itp.

Poznawali podstawowe ekoznaki (znak recyklingu, zielony punkt, nie testowane na zwierzętach, dbaj o czystość, rolnictwo ekologiczne, znak CE, opakowanie wytworzono z surowców wtórnych, Błękitny Anioł, Łabędź, drewno z lasów zarządzanych ekologicznie, opakowanie biodegradowalne, opakowanie do ponownego wykorzystania.

Oglądali filmy edukacyjne np. temat sposobów utylizacji śmieci, a także o tym jak zanieczyszczenie mórz i oceanów negatywnie wpływa na florę i faunę.

Uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie na pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką  „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.” Nagrody za prace zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy  w Jelczu-Laskowicach.

DYREKCJA SERDECZNE DZIĘKUJE  WSZYTKIM NAUCZYCIELOM I UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I PIĘKNE PRACE.

 

W załączniku zdjęcia prac:  KLIKNIJ

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.