^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

ZBIÓRKA MAKULATURY

W dniach 4 – 10 stycznia 2018 r. odbędzie się zbiórka makulatury i baterii. Składamy je pod tablicą Samorządu Uczniowskiego. O przyniesionych surowcach wtórnych informujemy wychowawcę klasy lub panią Annę Horosiewicz.

Kiermasz świąteczny

Jest już tradycją w naszej szkole, aby zarezerwować sobie jeden grudniowy wieczór na wizytę w szkole, na udział w szkolnym kiermaszu świątecznym. W tym roku był to piątek 5 grudnia.

Wieczór ten rozpoczął się programem artystycznym przygotowanym przez naszego katechetę, pana Stanisława Żytkowskiego. Jako pierwsza wystąpiła reprezentantka najmłodszych, uczennica klasy „0” Emilia Przybyłek, wprowadzając przybyłych w świąteczny nastrój kolędą graną na skrzypcach. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, przeplatane kolędami śpiewanymi przez wszystkich zebranych.

Po części artystycznej zebrani udali się na zakupy. Klasowe stoiska uginały się od różnorodnych ozdób świątecznych, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z domowym ciastem.

Kiermasz możemy zaliczyć do udanych. Tego wieczoru nikt nie wyszedł ze szkoły z pustymi rękami.

 Kiermasz

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Kiermasz świąteczny”

Wizyta Świętego Mikołaja

"Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy.

Dlaczego zawsze pan przychodzi

do nas kiedy śpimy?"

 

Tak zaśpiewali uczniowie klas młodszych na powitanie niecodziennego gościa, który odwiedził naszą szkołę 5 grudnia. Święty Mikołaj zapewnił dzieci, że o wszystkich pamięta i zdąży na czas dowieźć wszystkie prezenty. Dzieci z radością zaprezentowały krótkie występy artystyczne: wiersze, piosenki i układy taneczne. W podziękowaniu za miłe przyjęcie Święty Mikołaj obdarował każdą klasę słodyczami. Każde dziecko mogło również sprawdzić, czy broda Świętego Mikołaja jest prawdziwa oraz zadać pytanie. Na koniec spotkania nasz gość obiecał, że jeszcze tej nocy zawita w szkole, aby zostawić kilka niespodzianek. Następnego ranka wielu naszych uczniów znalazło pod klasowymi choinkami pięknie opakowane podarunki.

Święty Mikołaju, dziękujemy!

 Mikołaj

 

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Mikołaj”

Mikołajki IV b

5 grudnia klasa IV b z okazji Mikołajek wybrała się pociągiem na wycieczkę do Wrocławia. W kinie oglądnęli film animowany pt. „Pierwsza gwiazdka” (reż. T. Reckarta), który w przystępny sposób opowiadał historię pojawienia się gwiazdy betlejemskiej na niebie – narodzenia się Jezusa. W wędrówce Józefa i Marii z Nazaretu do Betlejem towarzyszyli osioł Bo, owca Ruth i gołąb.

Następnie uczniowie zjedli drugie śniadanie, rozkoszowali się pysznymi lodami i zadowoleni z wycieczki wrócili do domu.

 film

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wycieczka kl. IVb”

Dzień pełen wrażeń

W ostatni listopadowy dzień uczniowie klasy piątej i szóstej oraz nieliczne osoby z innych klas wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do dwóch niezwykłych miejsc.

Najpierw udaliśmy się do Złotoryi do fabryki Szklanych Bombek Choinkowych VITBIS, gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania bombek oraz zwiedziliśmy fabrykę, w której codziennie ręcznie robi się tysiące  pięknych ozdób choinkowych.

Następnie udaliśmy się do miejscowości Grodziec, do bajecznego zamku położonego na powulkanicznym wzgórzu. Po zamku oprowadził nas przewodnik, który przybliżył nam jego historię, oprowadził nas po komnatach i krużgankach, i opowiedział nam legendy związane z zamkiem.

Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy na zamkowym dziedzińcu ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

 Zamek

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zamek Grodziec”

Dzień Pluszowego Misia

27 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia przygotowany przez panie: Annę Horosiewicz i Alicję Bąk. Każdy mógł w ten dzień przyjść do szkoły ze swoim misiem. Dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w radosnej lekcji o misiach, następnie oglądnęli przedstawienie pt. „Znane misie” wystawione przez uczniów klasy IV b. Do naszej szkoły przyjechały misie: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Paddington i Remiś. Każdy z nich opowiedział o jednej ze swych przygód. Dzieciom podobał się spektakl.

W konkursie plastycznym „Miś” brało udział 49 dzieci. Dostarczono piękne, różnorodne i kreatywne prace. Za innowacyjność nagrodzono: Jakuba Ćwiąkałę, Aleksandrę Kłosowską, Maję Huber i Szymona Papugę. Wyróżniono także: Oliwię Stępień, Agatę Flak, Filipa Wiechowskiego, Oliwię Smaczną, Fabiana Pytela, Maksymiliana Wodrowskiego, Oskara Pytela, Kornelię Hasiak, Pawła Olejnika, Zuzannę Woźniak i Dominikę Hojkę. Wszystkim, którzy brali udział w konkursie, dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.

 Miś

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Misia”

Efekty specjalne w „Królowej Śniegu”

Dnia 23.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły z klas 0-3 wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia do Hali Stulecia na pokaz rewii na lodzie pt. „Królowa Śniegu” wyreżyserowany przez Olgę Kondraszową.  W przedstawieniu brały udział dzieci z Moskwy. Nasi uczniowie z wielkim przejęciem obejrzeli niezwykle bogate choreograficznie widowisko. Tańce na lodzie zawierały wiele bardzo trudnych technicznie elementów jazdy figurowej. Wrażenie potęgowały również niesamowicie barwne kostiumy tancerzy oraz efekty pirotechniczne. Dzieci pytane po wyjeździe: „Co podobało ci się najbardziej?”, zgodnie odpowiadały: „Wszystko!”. To najlepsza recenzja rewii.

 Królowa Śniegu

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Królowa Śniegu”

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.