^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Wizyta w komisariacie policji

Dnia 6.06.2017r. oddział przedszkolny wraz z klasą II b wybrali się do komisariatu Policji w Jelczu- Laskowicach. Podczas wizyty dowiedzieli się na cym polega praca policjanta, jak nazywają się poszczególne elementy wyposażenia funkcjonariusza oraz w jaki sposób bezpiecznie porusza się po drogach oraz w najbliższym otoczeniu. W trakcie trwania pogadanki dydaktycznej uczniowie mogli podziwiać wyposażenie wozu policyjnego oraz wejść do miejsc przeznaczonych dla osób ukaranych.

komisari 

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wizyta w komisariacie”.

Zerówka w bibliotece publicznej

W miesiącu maju uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawca klasy udali się do biblioteki publicznej w Jelczu Laskowicach. Podczas lekcji bibliotecznej dowiedzieli się na czym polega praca w bibliotece, jak również jak prawidłowo korzystać z księgozbioru. Pani opowiadała w sposób interesujący o budowie książki oraz w jaki sposób nalewy zachowywać się w bibliotece.

 bib

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Biblioteka”.

Wycieczka w góry...

W maju uczniowie klas 4, 5 i 6 wraz  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę aby zwiedzić Kraków, Zakopane oraz Kopalnię Soli w Wieliczce na trasie górniczej. Ciekawe miejsca, serdeczna atmosfera, mnóstwo atrakcji i widoki zapierające dech w piersiach - to wszystko sprawiło, że wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci!

Kraków

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Wycieczka”.

Mam talent

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent", który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach konkursu dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w wielu dziedzinach, m. in. : taniec, śpiew, rysunek, gra na instrumencie. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich wyjątkowych umiejętności!

talent

Święty Patryk

17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie języka angielskiego organizowanym przez platformę edukacyjną EduNect z okazji Dnia Świętego Patryka. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życiorysu Świętego jak i kraju, któremu patronuje -  Irlandii, ale także znajomością języka angielskiego.  W rozgrywce wzięło udział ponad 537 uczniów z różnych szkół w Polsce. Hania Płatek, uczennica klasy 5a zajęła 3 miejsce w klasyfikacji szkół i zastała uhonorowana tytułem Mistrza Szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Patryk 

Międzyszkolne zmagania czytelnicze

23 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy PIĘKNIE CZYTAM, którego celem było promowanie i rozwijanie czytelnictwa oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.  

Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie klas I –VI z Publicznej Szkoły Podstawowej| nr 1 w Jelczu-Laskowicach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach, którzy  wygrali klasowe eliminacje czytelnicze.

Od godziny 8.00 w szkole w Miłoszycach rozpoczęła się rywalizacja o zaszczytny tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA. Klasowi zwycięzcy  otrzymali do przeczytania krótki fragment książki wybranej przez organizatorów - panie bibliotekarki z obu szkół. Podczas czytania komisja konkursowa oceniała płynność i bezbłędność czytania, dykcję i interpretację czytanego tekstu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek, a zwycięzcy nagrody książkowe.

VIII Gminny Konkurs Informatyczny

25.05.2017r. w naszej szkole gościliśmy reprezentacje uczniów klas VI ze szkół naszej gminy: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP w Miłoszycach, PSP w Wójcicach oraz PSP w Minkowicach. Uczestniczyli oni w VIII Gminnym Konkursie Informatycznym. Organizatorem i prowadzącym był nauczyciel zajęć komputerowych p. Paweł Jakubowicz. W komisji konkursowej zasiadali nauczyciele zajęć komputerowych, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi. Zmagania trwały ponad 3 godziny. Konkurs był podzielony na dwie części. Pierwsza część teoretyczna, w której brali udział wszyscy uczniowie oraz etap drugi, czyli część  praktyczna do której przechodziło 10 uczniów z najlepszym wynikiem z części teoretycznej.  Najlepszy okazał się uczeń Wit Kowal z PSP w Miłoszycach,  2 miejsce zajął uczeń Filip Banasiak z PSP w Miłoszycach, a 3 miejsce uczeń Wiktor Krzemiński z PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach.  Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Salamaga, Natalia Bartków i Cezary Czetyrba. Do finału zakwalifikowała się Natalia Bartków oraz Cezary Czetyrba. Każdy zawodnik otrzymał z rąk pani dyrektor Małgorzaty Engel dyplom, zwycięzcy nagrody związane z informatyką, a nauczyciele - podziękowania za pracę w komisji konkursowej.

Konkurs

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.