^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

SZKOLENIE DLA RODZICÓW

We wtorek 23 maja o godzinie 17.00 zainteresowani rodzice naszych uczniów przybyli na szkolenie „Jak motywować dzieci, aby wykonywały  to, o co proszą rodzice” prowadzone przez panią psycholog Magdalenę Walaszczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jelczu-Laskowicach.

Pani psycholog przedstawiła zasady uważnego słuchania,  mówiła, w jaki sposób chwalić dzieci, jak wyznaczać granice i jak być konsekwentnym rodzicem. Na końcu warsztatów był czas na zadawanie pytań.

ZBIÓRKA MAKULATURY

W naszej szkole prowadzimy działania proekologiczne, dlatego w dniach 4-12 kwietnia 2017 r. odbyła się zbiórka makulatury.

Do akcji włączyło się 56 uczniów i nauczyciele. Zebraliśmy 363 kg makulatury. Bardzo dziękuję za włączenie się w tę zbiórkę. Zbieranie makulatury pozwala na jej ponowne przetworzenie. Dzięki temu ocaliliśmy wiele drzew.

Konstytucja 3 maja

W czwartek 11 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pana Pawła Jakubowicza przygotowali część artystyczną. Nad stroną muzyczną czuwała pani Jagoda Błaszczyk-Florczyk, a dekoracja została wykonana według wskazówek pani Anny Chmielewskiej.

Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne oraz zaprezentowali tło historyczne związane z wydarzeniami z dnia 3 maja 1791 r.

Na zakończenie apelu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Engel, która podziękowała młodym artystom za ich występ oraz podkreśliła, jak ważne było to wydarzenie dla każdego Polaka.

 3 maj

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konstytucja”.

Gminny Konkursu Matematyczny klas VI

Już po raz drugi nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Konkursu Matematycznego klas VI. 27 kwietnia przyjechały do nas reprezentacje szkół z całej gminy. W tym roku wygrała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach. Może na drugi rok my będziemy najlepsi? Opiekunem konkursu była p. Agata Włodarczyk.

 konkurs matematyczny VI

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs Matematyczny VI”.

Konkurs wiedzy o ziemi jelczańsko-laskowickiej 2017

26.04.2017 drużyna z naszej szkoły brała udział w Konkursie Wiedzy o Ziemi Jelczańsko- Laskowickiej. Ma on długoletnią tradycję, w tym roku była już XVII edycja. Uczniowie musieli się wykazać znajomością historii, przyrody, kultury, teraźniejszości i planów na przyszłość ziemi, na której żyjemy.  W tym roku organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Wójcicach. Drużyna w składzie: Oliwia Salamaga, Anastazja Juszczak i Aleksandra Kulas zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny był p. Paweł Jakubowicz.

 konkurs wiedzy

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs o ziemi jelczańsko-laskowickiej”. 

 

 

Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV-V

Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV-V odbył się 25 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania „trudne i bardzo trudne”. Z zadaniami dla klasy V najlepiej poradziła sobie uczennica naszej szkoły Aleksandra Kulas i zajęła I miejsce. Brawo Ola!

 konkurs matematyczny

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs matematyczny IV-V”. 

 

Marsz z żonkilami i cyberprzemoc

Marsz nadziei z żonkilami

31 marca uczniowie naszej szkoły na znak solidarności z osobami chorymi na choroby nowotworowe maszerowali niosąc żonkile.

 

Cyberprzemoc to słowo, które słyszymy coraz częściej. Aktorzy z Krakowa próbowali nam wyjaśnić, jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci i jak się przed nimi bronić. Aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu, było mądre i zabawne.

Cyberprzemoc 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Cyberprzemoc”. 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.