^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

97. rocznica odzyskania niepodległości

Obchody

97. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po raz kolejny stała się okazją dla wyrażenia uczuć patriotycznych przez Polaków.

        W naszym mieście uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Następnie wyruszył barwny pochód, w którym uczestniczyli mieszkańcy Jelcza - Laskowic, przedstawiciele władz miasta i gminy, szkoły oraz wiele instytucji działających na naszym terenie. Nie zabrakło również Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. My także uczestniczyliśmy w uroczystościach, dając wyraz dumie i radości, wynikającej z faktu, że możemy świętować tak ważną rocznicę.  

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Obchody Święta Niepodległości”.

 

 

Obchody Święta Niepodległości w szkole

Niepodległość

10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V zaprezentowali przed koleżankami i kolegami wiersze okolicznościowe oraz pieśni patriotyczne. W wykonaniu pieśni patriotycznych pomagali uczniowie klasy IV oraz VI.  Uroczystość została przygotowana pod kierownictwem pana Pawła Jakubowicza, pani Jadwigi Błaszczyk-Florczyk i pani Lidii Świerzko.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Święta Niepodległości”.

 

„Pasowanie na ucznia”

pasowanie

Dzień 5 listopada zapisze się w historii naszej szkoły ważną uroczystością. Dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie przyjęte do grona braci uczniowskiej. Towarzyszyli im w tej ważnej chwili licznie zgromadzeni goście: pani dyrektor, pan burmistrz Bogdan Szczęśniak, jego zastępca, pan Marek Szponar, przedstawiciel Rady Miejskiej, pan Krzysztof Woźniak, przedstawicielka Rady Rodziców, pani Katarzyna Kulas, ks. Marek Hula oraz rodzice i dziadkowie. Punktualnie o 9.30 uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane przez panią dyrektor. Część oficjalną zakończyły okolicznościowe przemówienia przybyłych gości. Następnie dzieci (pod kierownictwem wychowawczyń: pani Beaty Skiby i pani Patrycji Hasiak) wzruszającym programem artystycznym celująco udowodniły, że w pełni zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panów burmistrzów legitymacji szkolnych i okolicznościowych dyplomów. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami oraz rożkami.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu:Pasowanie na ucznia”.

 

.

„Zwierzęta egzotyczne”

egzotyczne

W czwartek, 29 października w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście. Dzieci miały wyjątkową okazję uczestniczyć w prelekcji i pokazie zwierząt egzotycznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek o wężach, jaszczurkach, żółwiach i pająkach. Część teoretyczna w naturalny sposób przeplatała się z częścią "praktyczną": dzieci mogły przyjrzeć się z bliska i pogłaskać wszystkie przedstawiane zwierzęta. Chętni (i odważni) uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęcia z wybranym zwierzakiem na ręku.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zwierzęta egzotyczne”.

Gminny Konkurs Ekologiczny

ekologiczny

23 października 2015 r. odbył się VIII Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Zagrożenia dla lasów". Organizatorem był Zespół Szkół w Minkowicach Oławskich, a patronat objęło Nadleśnictwo Oława.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Salamaga, Anastazja Juszczak i Bartłomiej Kozarewicz. Opiekunem drużyny była p. Agata Włodarczyk. Uczniowie klasy Va wykazali się sporą wiedzą na temat znaczenia lasów w przyrodzie i gospodarce człowieka oraz zagrożeń dla lasów i zajęli III miejsce. Plakat naukowy, który został wykonany przez uczniów na potrzeby konkursu, zdobył uznanie jury i otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Po konkursowych zmaganiach wszyscy uczestnicy zwiedzili szkółkę drzewek w Janikowie i raczyli się kiełbaskami przy ognisku w Hubertówce.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Gminny Konkurs Ekologiczny”.

„Święto Aniołów”

W środę, 28 października, odbyła się  impreza taneczna pt. Święto Aniołów”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach aniołów. W pięknych, białych kreacjach wszyscy bawili się na sali gimnastycznej udekorowanej balonami i bibułą. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy i najbardziej pomysłowy kostium. Zwycięzca otrzymał pluszowego misia, natomiast pozostałe aniołki słodycze. Wszyscy bawili się wspaniale przy anielskich dźwiękach muzyki i żal było wracać do klas. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski, a pomysłodawcą i koordynatorem była pani Anna Chmielewska.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Święto Aniołów”.

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne we Wrocławiu

 

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne we Wrocławiu, które odbyły się trzeciego października reprezentowała 19-osobowa grupa z Jelcza-Laskowic, wśród nich dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Na zawodach łącznie wystartowało ponad 550 dzieci reprezentując wszystkie miasta naszego województwa. Dzieci są uczestnikami programu Lekkoatletyka dla każdego. Młodzi lekkoatleci z Jelcza trzykrotnie stawali na podium i zdobyli medale w każdym kolorze - Leszczyński Kacper wygrał bieg na 60 m chłopców klas szóstych wynikiem 9.24, drugie miejsce na 600 m klas czwartych zdobył Aleksander Boczar z bardzo dobrym wynikiem 2.03:34 (PSP nr 1), na trzecim miejscu wśród dziewczyn klas szóstych w rzucie oszczepem znalazła się Oliwia Bass. Tuż za podium na czwartej pozycji znalazła się trójka zawodników z Jelcza w tym dwoje naszych uczniów Marta Stefanicka - skok w dal (PSP nr 1), Patryk Regec - rzut oszczepem (PSP nr 1) oraz Wojciech Kaletnik - 1000 m.

Pełna lista uczestników naszej szkoły:

Aleksander Boczar, Stanisław Kołodziej, Julia Marciniak, Pauliny Szyszka, Marta Stefanicka, Maria Błażko, Damian Szostek, Jakub Błaszkowski,  Patryk Regec, Mateusz Zimny. 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Lekkoatletyczne zawody”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.