^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Informacja dla Rodziców

W czasie ferii zimowych istnieje możliwość zorganizowania w szkole półkolonii dla dzieci z oddziałów 0 – III. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 7.00 – 16.00. Zapewnione zostaną 3 posiłki tj. drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Odpłatność za 5-dniowy pobyt ucznia na półkolonii wynosi 150zł. Nie ma możliwości zwrotu dokonanej wpłaty w przypadku nieobecności dziecka np. z powodu choroby. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisywanie uczniów u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły.

W świątecznym nastroju

W ostatnich latach w naszej szkole organizowane były świąteczne kiermasze, podczas których można było kupić ozdoby choinkowe i domowe wypieki przygotowane przez uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli.

16 grudnia odbył się kolejny już kiermasz bożonarodzeniowy. Od godziny 17.00 wszystkich przybyłych gości powitali uczniowie z klasy piątej i szóstej, którzy śpiewali i grali znane kolędy w języku polskim, angielskim i niemieckim. Po koncercie dorośli i dzieci udali się do pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie mogli zakupić bożonarodzeniowe ozdoby, stroiki, lukrowane wyroby piernikowe. W sali świetlicy szkolnej, na barwnych
 i kolorowych stołach, można było znaleźć przepyszne domowe ciasta oraz smaczne wyroby z dziczyzny. Kiermasz wprowadził nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, a dochód z niego zostanie przeznaczony na potrzeby poszczególnych klas.

Tym, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu i odwiedzili nas w tym dniu, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny.

 kiermasz

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Kiermasz”.         

Wizyta św. Mikołaja

5 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Nikt się go nie spodziewał. Kiedy w czasie trwania pierwszej lekcji z korytarza zaczął dobiegać dźwięk dzwoneczków i nawoływania  „ho, ho!”, wszyscy byliśmy zdziwieni. Po chwili zobaczyliśmy miłego Pana z długą, białą brodą. Dźwigał wielki worek ze słodyczami. Gościowi z Laponii towarzyszyły nasze dwie koleżanki. Podobno św. Mikołaja bolały plecy i potrzebna mu była pomoc. Cały czas się uśmiechał i żartował, wypytywał dzieci, czy były grzeczne i czy dobrze się uczą. Oczywiście wszystkie twierdziły, że tak. Św. Mikołaj odwiedzał po kolei wszystkie klasy, częstował cukierkami uczniów i nauczycieli. Co jakiś czas nasz Gość wyglądał przez okno i sprawdzał, czy jego renifery czekają na szkolnym boisku. Ale czy ktoś oprócz niego je widział? To była niezapomniana wizyta. Św. Mikołaju, zapraszamy Cię za rok!      

 

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Mikołaj”.                                                                                                     

Z wizytą w fabryce bombek

W mikołajki klasy trzecie z wychowawczyniami Bogną Łabentowicz-Wojtowicz i Jolantą Świrsz wybrały się na przedświąteczną wizytę do fabryki bombek w Złotoryi. W fabryce tej wykonuje się szklane ozdoby choinkowe według starej, tradycyjnej metody. Bombki powstają w wyniku dmuchania ze szkalnej rury na wolnym ogniu. Są one również ręcznie dekorowane. Produkty złotoryjskiej fabryki rozsyłane są potem na cały świat. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcyjnym szklanych ozdób. Przeszliśmy przez kolejne działy fabryki: dmuchalnię, lakiernię, dekoratornię i pakowalnię. Dzieci miały również okazję spróbować samodzielnego ozdabiania bombek na warsztatach poprowadzonych przez pracowników fabryki. Wycieczka wprowadziła wszystkich uczestników w radosny, świąteczny nastrój. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli powiesić wszystkie przywiezione bombki na naszych choinkach.

 

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Fabryka bombek”.

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowała klasa VI pod kierunkiem pani J. Błaszczyk-Florczyk. Obejmował on treści historyczne, wiersze oraz pieśni. Dzieci z uwagą i w skupieniu słuchały starszych kolegów, którzy w tym roku imieniu całej szkoły uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 dzień niepodległości

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Niepodległości”.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 W dniu 24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń mógł przynieść do szkoły swojego misia. Uczniowie klas starszych, którzy w tym dniu posiadali swojego przyjaciela z lat dziecinnych na ławce, mieli przywilej nieodpowiadania na lekcji na ocenę.

Kilka dni wcześniej ogłoszono konkurs na samodzielnie wykonaną pracę pod hasłem „Miś”. Na tablicy ściennej przy wejściu do szkoły zostały wywieszone misie uczniów. Technika wykonania pracy była dowolna. Dostarczono 78 misie. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkich uczniów, szczególnie zaś wyróżniła kilka prac wykonanych przez następujące dzieci: Markus Jarmołowicz, Natalia Kozubek, Kinga Wieczorek, Maria Olejnik, Zuzanna Chwiałek, Alicja Jankowska, Lidia Łopuch, Jakub Poślad, Gabriel Sypek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy czynnie wzięli udział w Dniu Pluszowego Misia.

 

Dzień Misia

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Misia”.

Wizyta w kuźni

25 października klasa 3b z wychowawcą panią Jolantą Świrsz oraz panią Katarzyną Puchałą odwiedziła pobliską kuźnię pana Marcina Gnojskiego.
Dzieci miały możliwość poznać ciężką, ale ciekawą pracę jaką jest kowalstwo.

kuznia

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Kuźnia”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.