^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Spotkanie z książką

         We wtorek 17 grudnia uczniowie klas I - III uczestniczyli w akcji czytelniczej „Spotkanie z książką”, która miała na celu reklamowanie książek zakupionych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci miały możliwość wypowiadania się o swoich ulubionych bohaterach, rozwiązywać krzyżówki, udzielać odpowiedzi na pytania związane z tekstami literackimi, wykonywać prace plastyczne.

Piewszoklasiści są już czytelnikami biblioteki szkolnej

           W grudniu odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim nasi najmłodsi uczniowie stali się samodzielnymi i odpowiedzialnymi czytelnikami, musieli zapoznać się z regulaminem biblioteki oraz jej zbiorami. Dzieci z uwagą słuchały ciekawych i wesołych wierszy znanych i lubianych poetów zaprezentowanych im przez starsze koleżanki. Mogły też pochwalić się swoją wiedzą na temat szanowania książek i znajomością bohaterów literackich.  Wreszcie przyszedł czas na pierwsze samodzielne wypożyczenie książeczek.

       Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klas pierwszych będą często odwiedzać bibliotekę i  przeżywać niezwykłe przygody z książką.

W świątecznym nastroju

Świetliczaki z zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania świątecznych dekoracji. Powstały mikołaje wykonane techniką origami kołowego, renifery z kubeczków plastikowych i kawałków tektury oraz zimowe domy pokryte śniegiem.

W świątecznym nastroju życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.

Wystawa książek

12 grudnia została zorganizowana wystawa książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Rozłożone na stołach w świetlicy szkolnej nowości czytelnicze przyciągały uwagę uczniów, którzy nie tylko przeglądali je, ale również wypożyczali. Kolorowe i ładnie wydane książki cieszyły się zainteresowaniem  uczniów i nauczycieli.

SEGREGACJA ODPADÓW - WARSZTATY

         6 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty z segregacji odpadów, które prowadziła pani Dagmara pracująca w Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Gaci.

           Uczniowie klas: III, IVa, IVb, Va i Vb dowiedzieli się, że śmieci segregujemy do 5 różnych pojemników:

Czytaj więcej...

KINO 3D W SZKOLE

           5 grudnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwe kino. Uczniowie klas 0-IV oglądali film 3D pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

          Bajka opowiadała o psach, kotach i innych zwierzętach domowych, które – po wyjściu ludzi do pracy – prowadzą swoje własne, pełne przygód, życie.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.