^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wszystkim,

by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra

wprowadził do Waszych domów

radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła,

a Nowy Rok 2021

niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy. 

Wesołych Świąt

           Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne

 

 unnamed

 

Wycieczka do Rezerwatu Przyrody

W piątek 9.10. 2020r. w ramach realizacji zajęć unijnych z biologii uczniowie klasy 7a uczęszczający na koło wraz z opiekunem  panią Joanną Kowal-Łach wyruszyli do Rezerwatu Łacha Jelcz.

Podczas wycieczki uczniowie podziwiali piękno jesiennej przyrody i zachodzące w niej zmiany. Poznali roślinność i zwierzęta zamieszkujące tereny rezerwatu oraz reguły zachowania na terenach objętych ochroną. Wysłuchali również ciekawych opowieści związanych z zamkiem na wyspie.

W dobrych nastrojach wróciliśmy autobusem do szkoły. Podczas naszej wycieczki obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuliśmy potrzebę dbania o nią. Na łonie przyrody można odpocząć, zapomnieć o kłopotach, dokonać ciekawych obserwacji.

Florystyczny rezerwat przyrody w południowej części gminy Jelcz-Laskowice, w powiecie oławskim. Powierzchnia  52,78 ha.  Obejmuje ochroną całe starorzecze Odry wraz z przylegającymi lasami.

 

W załączniku  pełna relacja i zdjęciaWycieczka do Rezerwatu Przyrody

SPRAWOZDANIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W ramach akcji ŚPRZATANIE ŚWIATA 2020   „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ” 

w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze, pogadanki, konkursy itp.

 W ramach wprowadzenia do tematu uczniowie zapoznali się z długością okresu rozpadu w glebie wybranych materiałów. Zwrócili uwagę, że niektóre materiały tj. aluminium czy szkło mają długi okres rozpadu, ale są wykorzystywane do powtórnego przetwarzania. Natomiast największy problem jest z tworzywami sztucznymi. Uczniowie proponowali w jaki sposób mogą ograniczyć wytwarzanie odpadów we własnym gospodarstwie domowym (burza mózgów) np. stosowanie wielokrotnych opakowań zamiast reklamówek. Przeprowadzone zostały także zajęcia praktyczne polegające na wrzucaniu odpadów do odpowiednich koszy na śmieci znajdujących się w holu szkoły. Uczniowie Wspólne rozwiązywali i tworzyli krzyżówki ekologiczne.

 Na podstawie infografiki „Nowe zasady segregowania odpadów” uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów (dozwolone/zabronione).

Próbowali odpowiedzieć gdzie składować karton z mleka, lekarstwa, odchody zwierząt itp.

Poznawali podstawowe ekoznaki (znak recyklingu, zielony punkt, nie testowane na zwierzętach, dbaj o czystość, rolnictwo ekologiczne, znak CE, opakowanie wytworzono z surowców wtórnych, Błękitny Anioł, Łabędź, drewno z lasów zarządzanych ekologicznie, opakowanie biodegradowalne, opakowanie do ponownego wykorzystania.

Oglądali filmy edukacyjne np. temat sposobów utylizacji śmieci, a także o tym jak zanieczyszczenie mórz i oceanów negatywnie wpływa na florę i faunę.

Uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie na pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką  „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.” Nagrody za prace zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy  w Jelczu-Laskowicach.

DYREKCJA SERDECZNE DZIĘKUJE  WSZYTKIM NAUCZYCIELOM I UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I PIĘKNE PRACE.

 

W załączniku zdjęcia prac:  KLIKNIJ

Konkurs świetlicowy

Konkurs świetlicowy
 
Mam Wam do przekazania superwiadomość! Mianowicie, pojawiła się szansa, aby NASZA świetlica zmieniła się nie do poznania. Aby marzenia się spełniły, potrzebuję Waszego zaangażowania i dobrej woli. Otóż proszę o trzy chętne osoby do udziału w konkursie pt. „Się gra się ma… Playroom z wyobraźni”, która będzie przedstawiać wymarzoną salę gier, w którą może się przemienić NASZA świetlica. Zadaniem w Konkursie jest wykonanie przez WAS, moi Kochani dowolną techniką pracy plastycznej i przesłanie zdjęcia lub skanu Pracy (plik o wadze max. 7 MB i formacie jpg, pdf lub png) do mnie na Teams(Justyna Marciniak-Cieślak), w terminie do 10 grudnia. Jednak do końca tygodnia, chciałabym poznać 3 osoby, które stawią czoła temu wyzwaniu. Możecie liczyć na moją pomoc.
Justyna Marciniak-Cieślak

Wyniki głosowania Wrocławskiego Hckathonu "Czysta woda"

Wyniki głosowania !

Zakończyło się głosowanie online oraz ocena jury konkursowego Wrocławskiego Hackathonu „Czysta woda”. Do konkursu zgłoszono 26 prac ze szkół podstawowych z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej

Z radością informuję, że jedna z naszych  drużyn znalazła się wśród laureatów.

Zespół Maxxigor zajął trzecie miejsce !!!

Zespół Czarny Onyks zajął 22 miejsce

Gratuluję i dziękuję za wsparcie i oddane głosy na naszych uczniów.

Monika Pawłowska  

http://wke.wroclaw.pl/wroclawski-hackathon-czysta-woda/

Pierwsze logowanie do Teams

Dzień dobry,

przesyłam Państwu instrukcję do pierwszego logowania do Teams - Instrukcja do pierwszego logowania na Teams

Gdyby był jakiś problem z hasłem, albo z loginem proszę napisać przez dziennik elektroniczny do Pana Darka Kijanki, albo Pana Pawła Jakubowicza.

Oddziały przedszkolne nie logują się jeszcze na Teams, materiały do "pracy-nauki-zabawy" wychowawcy będą wysyłali przez dziennik.

Aktualizacja instrukcji:

Po zalogowaniu należy zrobić weryfikację konta, nie można tego ominąć, polecam telefoniczny najprostszy sposób. Na telefon należy pobrać program "Aplikacja Microsoft Authenticator", Opis - TUTAJ

Pilne - przejście edukacji i przedszkola na naukę zdalną od 4 listopada do 20 listopada

INFORMACJA:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oławie, w odniesieniu do klasy 0A i 0B oraz klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, ul. Świętochowskiego 1, 55-220 Jelcz-Laskowice, odbywających się obecnie w trybie stacjonarnym i przejście na tryb zdalny, realizowany od dnia 4 listopada 2020 r. do dnia 20 listopada 2020 r., mając na uwadze ustalenia z dochodzenia epidemiologicznego oraz po dokonaniu oceny epidemiologicznej placówki." - informacja z sanepidu.

Szanowni Państwo informację otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym po godzinie 14.30, dlatego od razu i na bieżąco staramy się Państwa informować. Zarówno dla Nas jak i Państwa jest to sytuacja trudna, która zmusza nas do kolejnej zmiany planu zajęć, dlatego prosimy o cierpliwość. W dniu dzisiejszym będą pojawiały się aktualizacje dotyczące wprowadzanych zmian wraz z informacją, kiedy wejdą one w życie.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja Szkoły

Aktualizacja godzina 15:55:

Zmiany dotyczące nauki w trybie zdalnym w klasach I-III oraz w oddziałach przedszkolnych „0” będą podane do wiadomości Rodziców poprzez dziennik elektroniczny przez wychowawców danych klas. Zajęcia i wymiar trwania zajęć będzie dostosowany do możliwości i wieku uczniów.

Nauka zdalna w klasach 4-8 bez zmian.

Aktualizacja godzina 20:00:

Szanowni Państwo, jeżeli będzie problem z logowaniem do Teams ucznia, proszę przez dziennik elektroniczny napisać  o tym problemie do Pana Darka Kijanki, albo Pana Pawła Jakubowicza.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.