Europejski Dzień Języków

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawych konkursach i wydarzeniach. Koordynatorkami wydarzenia były panie: Anna Drygas i Katarzyna Gwóźdź.

Klasy 0 - III wykonały dowolną techniką flagi wybranego kraju europejskiego oraz przebierały się w stroje nawiązujące kolorystycznie do danego państwa. Pierwsze miejsce zajęła klasa "0" prezentująca Hiszpanię. Młodsi uczniowie brali także udział w zajęciach językowych prowadzonych przez starszych kolegów z klasy V a.

Starsi uczniowie uczestniczyli w turnieju klas. Ich zadaniem było opracowanie projektu na temat danego kraju oraz przedstawienie sylwetki znanego naukowca, pochodzącego z tego państwa. Klasy, współpracując z rodzicami i nauczycielami, przygotowały imponujące plakaty, kolaże i projekty związane z wylosowanym przez siebie krajem. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia uczniów w lekcjach języka rosyjskiego.

Dzień Języków

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Europejski Dzień Języków”.