Dzień pełen wrażeń

W ostatni listopadowy dzień uczniowie klasy piątej i szóstej oraz nieliczne osoby z innych klas wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do dwóch niezwykłych miejsc.

Najpierw udaliśmy się do Złotoryi do fabryki Szklanych Bombek Choinkowych VITBIS, gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania bombek oraz zwiedziliśmy fabrykę, w której codziennie ręcznie robi się tysiące  pięknych ozdób choinkowych.

Następnie udaliśmy się do miejscowości Grodziec, do bajecznego zamku położonego na powulkanicznym wzgórzu. Po zamku oprowadził nas przewodnik, który przybliżył nam jego historię, oprowadził nas po komnatach i krużgankach, i opowiedział nam legendy związane z zamkiem.

Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy na zamkowym dziedzińcu ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Zamek

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zamek Grodziec”