Piknik Rodzinny w szkole

8 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jak sama nazwa wskazuje, na festyn przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami. Pani dyrektor powitała gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na piknik przybyli też goście: pan burmistrz Bogdan Szczęśniak i pan wiceburmistrz Marek Szponar.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Dla spragnionych tańca była prowadzona zumba. W rytmie skocznej muzyki bawiły się dzieci młodsze i te dużo starsze.

Dla miłośników średniowiecza firma VikingArt zaprezentowała zbroje, miecze rycerskie oraz pokaz kowalstwa artystycznego.

Można było także obejrzeć wyposażenie strażackiego wozu bojowego. Straż pożarna ochłodziła chętne osoby strumieniem wody.

Najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie oglądali pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, a następnie sami próbowali tej sztuki. Mogli tez wykonać ozdoby z masy solnej i pomalować je oraz wykonać rysunki plastyczne.

Miłośnicy rozrywek umysłowych mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając w szachy pod okiem trenera.

Na terenie parku można było podziwiać psy pociągowe rasy Husky oraz pokaz ich umiejętności, który wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Właściciel pasjonująco opowiadał o nich i o zawodach, w których biorą udział.

Dorośli mieli także okazję zapisać się do DKMS i oddać materiał genetyczny do badania.

Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny: rodziców, uczniów i nauczycieli.

Dla „głodnych” uczestników pikniku przygotowano kiełbaski z rożna, ciasta, gofry i napoje.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik”.