^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

SPRAWOZDANIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

W ramach akcji ŚPRZATANIE ŚWIATA 2020   „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ” 

w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze, pogadanki, konkursy itp.

 W ramach wprowadzenia do tematu uczniowie zapoznali się z długością okresu rozpadu w glebie wybranych materiałów. Zwrócili uwagę, że niektóre materiały tj. aluminium czy szkło mają długi okres rozpadu, ale są wykorzystywane do powtórnego przetwarzania. Natomiast największy problem jest z tworzywami sztucznymi. Uczniowie proponowali w jaki sposób mogą ograniczyć wytwarzanie odpadów we własnym gospodarstwie domowym (burza mózgów) np. stosowanie wielokrotnych opakowań zamiast reklamówek. Przeprowadzone zostały także zajęcia praktyczne polegające na wrzucaniu odpadów do odpowiednich koszy na śmieci znajdujących się w holu szkoły. Uczniowie Wspólne rozwiązywali i tworzyli krzyżówki ekologiczne.

 Na podstawie infografiki „Nowe zasady segregowania odpadów” uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów (dozwolone/zabronione).

Próbowali odpowiedzieć gdzie składować karton z mleka, lekarstwa, odchody zwierząt itp.

Poznawali podstawowe ekoznaki (znak recyklingu, zielony punkt, nie testowane na zwierzętach, dbaj o czystość, rolnictwo ekologiczne, znak CE, opakowanie wytworzono z surowców wtórnych, Błękitny Anioł, Łabędź, drewno z lasów zarządzanych ekologicznie, opakowanie biodegradowalne, opakowanie do ponownego wykorzystania.

Oglądali filmy edukacyjne np. temat sposobów utylizacji śmieci, a także o tym jak zanieczyszczenie mórz i oceanów negatywnie wpływa na florę i faunę.

Uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie na pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką  „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.” Nagrody za prace zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy  w Jelczu-Laskowicach.

DYREKCJA SERDECZNE DZIĘKUJE  WSZYTKIM NAUCZYCIELOM I UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I PIĘKNE PRACE.

 

W załączniku zdjęcia prac:  KLIKNIJ

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.