Już pierwszy semestr za nami

Jest co wspominać.  We wrześniu klasy 8 i 7 uczestniczyły w warsztatach w ramach Festiwalu Nauki.

Na zajęciach pod tytułem „Tajemniczy ogród zapachów i kolorów: naturalnie chemia!” podczas spotkania na  Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, uczniowie poznali, jakie tajemnice zawarte są w kwiatach, warzywach i owocach oraz  metody izolacji i identyfikacji składników odpowiedzialnych za ich barwę, zapach i smak. Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja, aby zobaczyć pracownię chemiczną w pełni wyposażoną w sprzęty i  odczynniki. Większość eksperymentów uczniowie wykonywali samodzielnie.

Następnie na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska UWr uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Czysta energia”. Zapoznali się z odnawialnymi źródłami energii: energią słoneczną, energią wiatru i wody oraz mieli okazję samodzielnie zaobserwować jak działają ogniwa fotowoltaiczne czy elektrownie wiatrowe.Uruchomili samochód napędzany na wodór otrzymany w czasie elektrolizy wody. Tu również uczniowie sami eksperymentowali. Uśmiech nie schodził im z twarzy. Chętnie wrócimy na takie zajęcia za rok.

W Galerii znajdują się zdjęcia: Festiwal Nauki