^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Pedagog, Psycholog Szkolny

Kochani… - „To, że droga kręta, nie znaczy że nie do przejścia...”

            Obecna sytuacja jest trudna dla każdego; dla dzieci, dla rodziców i dla nauczycieli. Każdy   z nas został postawiony przed wielką próbą przetrwania, przetrwania w umiejętny i racjonalny sposób i poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami.

            Na nauczycieli spadła nowa forma pracy jaką jest „zdalne nauczanie”.

            Na rodziców został nałożony ciężar pomocy dzieciom w tym nauczaniu, ale także przede wszystkim wytłumaczenia tego co się na całym świecie zadziało czyli czym jest koronawirus i jak się ustrzec w odpowiedni sposób przed pandemią. Mimo natłoków wiadomości w mediach na powyższy temat warto pamiętać, że to co najważniejsze w naszym życiu jest właśnie obok NAS.     

 

Kochani doceńmy to, że mamy mamę, tatę, brata i siostrę. Pomagajmy sobie nawzajem zachowując przy tym SPOKÓJ i cieszmy się z czasu razem spędzonego.

           

            „Nie martw się. Jeśli wasze dziecko powie, że się nudzę, nie trzeba czuć się z tego powodu winnym ani zaraz sięgać po cały katalog rozrywek. Wystarczy uśmiechnąć się i powiedzieć: „Gratuluję! Jestem ciekaw/ciekawa, co w takim razie za chwilę wymyślisz”. Nuda nie trwa nigdy dłużej niż 20 minut. Jest to czas którego człowiek potrzebuje, by uwolnić się od nadmiaru bodźców z zewnątrz i wejść w kontakt z własną kreatywnością”. (J. Juul „Rodzic jako przywódca stada”)

            To, że mamy ograniczone możliwości co do spotkań z innymi, to nie znaczy, że z rodziną nie możemy spędzać czasu... pójść na spacer np. do lasu czy też na ogród. DOCEŃMY TO CO MAMY. Pamiętajmy oczywiście o BEZPIECZEŃSTWIE.

            Możemy również spędzać czas kreatywnie. W dzisiejszych czasach Internet daje wiele kreatywnych możliwości. Poniżej podsyłam kilka linków z których warto dla rozluźnienia atmosfery skorzystać.

DRODZY UCZNIOWIE

My nauczyciele życzymy Wam i Waszym bliskim poza zdrowiem dużo cierpliwości, wytrwałości    i miłości. Pamiętajcie, że tęsknimy za Wami i również za tym, aby wszystko wróciło do „normalności”.

 

DRODZY RODZICE

Proszę pamiętać, że my nauczyciele jesteśmy dla Was dostępni przede wszystkim poprzez dziennik elektroniczny. Więc piszcie do nas jeżeli z czymkolwiek macie problem. Jesteśmy też po to, aby się nawzajem wspierać.

WASZ pedagog szkolny - Ewelina Pasierbowicz (ze mną można również kontaktować się przez messengera lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

O Koronawirusie dla dzieci

 

Przydatne linki:

http://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/scenariusz/jak-dbac-o-dobry-nastroj

http://topniusy.eu/psycholog-zdradza-8-genialnych-sztuczek-dzieki-nim-twoje-dziecko-bedzie-zdrowe-i-silne-emocjonalnie/?fbclid=IwAR1PIim1hWHDLWW1OwmuigInqQtWq4Ck-hr05Y28xZSF3csoflFn9fclDqY

https://www.facebook.com/BastelnAnleitungen/

https://www.youtube.com/watch?v=50TM3qolQwo

https://www.instagram.com/p/B7_KfQjjD1o/?fbclid=IwAR3x4NfhCeHKghie2NUP2r5JToCuNOeIUNJjCz2QWsP_q9o8l1GdORuqkjU

29.04.2020

Zapraszam do lektury artykułu z ćwiczeniami relaksacyjnymi, które mogą okazać się przydatne w tym trudnym, stresującym czasie.

https://www.hellozdrowie.pl/cwiczenia-relaksacyjne-sposob-na-walke-ze-stresem-dla-osob-w-kazdym-wieku/

13.05.2020

,,6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa"

https://www.unicef.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/6-sposobow-dla-rodzicow-jak-wspierac-dzieci-podczas-epidemii-koronawirusa

28.05.2020

"Stres - jak sobie z nim radzić?"

https://www.youtube.com/watch?v=7Tg81LhIFTU

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.