Ślubuję….

Pasowanie na ucznia

14 października w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu odbyło się uroczyste  pasowanie  klasy pierwszej na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach. Do szkoły przybyli zaproszeni goście oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor  Małgorzaty Engel, która przywitała wszystkich przybyłych gości, rodziców i dzieci. Przyodziani w birety i granatowe apaszki uczniowie recytowali wiersze ulubionych poetów, śpiewali  również piosenki, podkreślając   w ten sposób podniosły charakter uroczystości.

Po programie artystycznym uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie,
a pani dyrektor dokonała aktu pasowania. Następnie pan burmistrz Marek Szponar wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje, a rodzice słodkie upominki. Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która życzyła pełnoprawnym już uczniom PSP nr 1 sukcesów i wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Wierzymy, że ten dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci, w szczególności uczniom klasy I a  oraz wychowawczyni pani Magdalenie Milewskiej, która całą uroczystość przygotowała.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Ślubuję”.