^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Grudzień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

"Nasze Wielkie Historie"

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach w związku z realizacją projektu "Nasze Wielkie Historie" poszukuje osób w wieku 11-25 lat, które chcą dołączyć do grupy lokalnych zbieraczy historii. Uczestnicy wezmą udział w specjalistycznych warsztatach historycznych i warsztatach ze zbierania historii, a następnie poszukają ciekawych osób, miejsc czy dokumentów, z których zaczerpną wiedzę, przeprowadzą wywiady i zgromadzą dokumentację fotograficzną, tworząc archiwum lokalnych historii.

Najbardziej aktywnej młodzieży uczestniczącej w projekcie oferujemy udział w tworzeniu ogólnopolskiej strony internetowej i 2-dniową wycieczkę do Warszawy, w programie którym przewidziano uroczysty wernisaż wystawy podsumowującej projekt i zwiedzanie muzeów.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 30 października 2017 o godz. 17.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Cykl 2-godzinnych warsztatów odbędzie się od 31 października 2017 do 6 listopada 2017 r. (również w siedzibie M-GCK). Wycieczkę do Warszawy przewidziano 28-29 listopada 2017 r.

Projekt „Nasze Wielkie Historie” zostanie zrealizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości równolegle na terenie 15 miast i gmin z ośmiu województw z całej Polski. Uczestnicy będą gromadzić historie swoich małych ojczyzn powiązanych z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości. W efekcie powstanie wyjątkowe archiwum, oddające bogactwo i zróżnicowanie naszego państwa.

Celem projektu jest nie tylko rozwój wiedzy historycznej i pogłębienie patriotyzmu, ale też integracja uczestników pochodzących z różnych zakątków kraju.

Honorowy patronat nad projektem objęło Narodowe Centrum Kultury, a dofinansowano go ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego pn. „Niepodległa”.

 Historia

Z wizytą we wrocławskim ZOO

We wtorek 12 września uczniowie klasy czwartej wzięli udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Co w trawie piszczy?” zorganizowanym na terenie wrocławskiego zoo. Kampania koncentruje się na rodzimych gatunkach zwierząt. Okazuje się, że zagrożone wyginięciem są nie tylko rysie, niedźwiedzie i wilki, ale także wróble, których co roku ubywa.

Tego pięknego, wrześniowego dnia uczniowie podziwiali wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Najwięcej czasu poświęcili w przepięknym Afrykarium, czyli Afryce w pigułce. Podziwiali zwierzęta lądowe i wodne. Na dłużej zatrzymali się w tunelu podwodnym, obserwując zwierzęta z bliska.

 zoo

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zoo”

Gościmy teatr „Kurtyna”

10 października naszą szkołę odwiedzili autorzy z Krakowskiego Teatru „Kurtyna”. Zaprezentowali dwie sztuki pt. „Tu rządzi kot” adresowaną do najmłodszych uczniów oraz „Kto  jak nie Ja” dla klas starszych.

Głównym bohaterem pierwszej historii jest zaradny i dociekliwy kot, który próbuje zrealizować własne cele poprzez nieodpowiednie zachowanie. Szybko jednak orientuje się, że bycie niekulturalnym  nie „opłaca się”. Spektakl przekazuje wartości uniwersalne: zasady savoir-vivre`u, szacunku do starszych, właściwego zachowania się w miejscach publicznych, korzystania z telefonów komórkowych.

„Kto jak nie Ja” to spektakl dedykowany klasom IV-VII. To teatralny przewodnik po trudnej drodze budowania własnej wartości i osobowości. Ścieżce, która obfituje w dużą ilość drogowskazów, dzięki którym młody człowiek poszerza swoje kompetencje i wiedzę w relacji z otoczeniem.

 Teatr

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Teatr”.

 

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Edukacji Narodowej był uroczysty apel, na który zostali zaproszeni wszyscy pracownicy szkoły. Uczniowie klas 0-VII poprzez krótkie programy artystyczne wyrazili wdzięczność za trud nauczania. Głos zabrała również pani dyrektor Małgorzata Engel, która złożyła życzenia współpracownikom naszej szkoły.

dzień edukacji

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Edukacji Narodowej”.

Europejski Dzień Języków

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawych konkursach i wydarzeniach. Koordynatorkami wydarzenia były panie: Anna Drygas i Katarzyna Gwóźdź.

 Klasy 0 - III wykonały dowolną techniką flagi wybranego kraju europejskiego oraz przebierały się w stroje nawiązujące kolorystycznie do danego państwa. Pierwsze miejsce zajęła klasa "0" prezentująca Hiszpanię. Młodsi uczniowie brali także udział w zajęciach językowych prowadzonych przez starszych kolegów z klasy V a. 

Starsi uczniowie uczestniczyli w turnieju klas. Ich zadaniem było opracowanie projektu na temat danego kraju oraz przedstawienie sylwetki znanego naukowca, pochodzącego z tego państwa. Klasy, współpracując z rodzicami i nauczycielami, przygotowały imponujące plakaty, kolaże i projekty związane z wylosowanym przez siebie krajem. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia uczniów w lekcjach języka rosyjskiego.

Dzień Języków 

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Europejski Dzień Języków”.

 

Jesienna zbiórka makulatury

W dniach 14-22 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VII przez cały tydzień przynosili kartony, gazety, zeszyty, kartki, książki, itp. Zebraliśmy 580 kg makulatury.

Celem akcji było zapoznanie uczniów z problematyką odpadów komunalnych, umocnienie w nich postawy proekologicznej, wyrobienie nawyku zbierania i segregowania surowców wtórnych.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w tę akcję i już dziś zapraszamy do kolejnej wiosennej zbiórki.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Kolejna akcja sprzątania świata odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce.” Akcja rozpoczęła się w ostatni piątek września. Uczniowie wraz z nauczycielami otrzymali rękawiczki i worki i przez jedną godzinę zbierali śmieci w okolicach szkoły. Wszyscy byli zaangażowani w pracę i przyczynili się do tego, że najbliższe szkolne tereny stały się zadbane i czyste. Po skończonej akcji uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki.

 Sprzątanie świata

  W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Sprzątanie świata”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.