^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

BIP

Święto Edukacji Narodowej

14 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela. W tym dniu została zaprezentowana uroczysta akademia przygotowana przez uczniów wszystkich klas pod kierunkiem wychowawców. Na holu szkoły każda klasa wystąpiła ze swoim programem artystycznym. Były wiersze, piosenki oraz pokaz taneczny w wykonaniu pierwszaków. W ten sposób uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz  pracownikom administracji i obsługi za ich ważną rolę w procesie kształcenia. Występ podsumowała pani dyrektor Małgorzata Engel składając życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom.
Uroczystość przebiegła w wyjątkowej atmosferze. Na twarzach zgromadzonych widać było wzruszenie i radość.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Edukacji”

Sprzątanie świata

W piątek, 18 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Klasy młodsze sprzątały teren podwórka szkolnego. Starsi uczniowie zadbali o sąsiadujący ze szkołą park. Dzieci z zapałem dołączyły się do akcji, ponieważ są świadome konieczności dbania o nasz wspólny dom – Ziemię.
„Sprzątanie świata” (Clean Up the World) jest międzynarodową kampanią odbywającą się corocznie w trzeci weekend września. Jest praktyczną lekcją  zmniejszania negatywnego wpływu człowieka na środowisko oraz promocją nieśmiecenia i ograniczania powstawania odpadów. W naturalny sposób zwraca też uwagę na problematykę selektywnej zbiórki nieczystości oraz recyklingu.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Sprzątanie świata”

Próbna ewakuacja

We wtorek, 6 października, w połowie trzeciej godziny lekcyjnej zajęcia nieoczekiwanie przerwał sygnał alarmowy. Dzieci i wszyscy pracownicy szkoły bez paniki ewakuowali się z budynku. Na podwórku szkolnym czekali już na nas pracownicy straży pożarnej. Po przeliczeniu wszystkich obecnych okazało się, że jedno dziecko nie opuściło klasy. Strażacy ruszyli na ratunek...
Na szczęście był to tylko zaplanowany próbny alarm przeciwpożarowy. Strażacy pozytywnie ocenili jego przebieg oraz krótko omówili z obecnymi najważniejsze zasady ewakuacji. Wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby ogłaszania takiego alarmu, ponieważ dyrekcja i pozostali pracownicy szkoły szczególną wagę przywiązują do bezpieczeństwa dzieci.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Próbna ewakuacja”

Tydzień Języków Europejskich

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawych konkursach i wydarzeniach. W ostatnim tygodniu września klasy 0 –VI  opracowywały projekty na temat wybranego kraju europejskiego. Poszczególne klasy współpracując z rodzicami i nauczycielami przygotowały imponujące plakaty, kolaże i projekty związane z wylosowanym przez siebie krajem.
1 października odbyło się przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood” przygotowane przez Klub Miłośników Języka Angielskiego. Po przedstawieniu zostały rozstrzygnięte konkursy na najciekawszy plakat oraz na wiersz zachęcający do nauki języków obcych. Koordynatorem i pomysłodawcą imprezy była nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Gwóźdź.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Tydzień Języków Europejskich”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku uczniowie nowo utworzonej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu – Laskowicach wraz z nową panią dyrektor Małgorzatą Engel rozpoczęli nowy rok szkolny. Spotkanie inauguracyjne poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po Mszy św. uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na plac szkolny, gdzie o godzinie 900 rozpoczęła się uroczystość. Pani dyrektor w krótkim przemówieniu powitała zgromadzonych życząc uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. Na apelu obecni byli zaproszeni goście: pan burmistrz Bogdan Szczęśniak, przewodnicząca  Rady Miejskiej, pani Beata Bejda.  Klasy: drugie, trzecie i szóste przygotowały wiersze i piosenki. Po oficjalnym rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Rozpoczęcie roku szkolnego”.

Kalendarium

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Zimowa przerwa świąteczna  - 23.12-31.12.2022

Zakończenie I półrocza - 31.01.2023

Ferie zimowe 13.02. – 26.02.2023

Początek II semestru - 27.02.2023

Wiosenna przerwa świąteczna 06.04-11.04 2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 23.06.2023

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.