^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

„Święto Aniołów”

W środę, 28 października, odbyła się  impreza taneczna pt. Święto Aniołów”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach aniołów. W pięknych, białych kreacjach wszyscy bawili się na sali gimnastycznej udekorowanej balonami i bibułą. Podczas balu został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy i najbardziej pomysłowy kostium. Zwycięzca otrzymał pluszowego misia, natomiast pozostałe aniołki słodycze. Wszyscy bawili się wspaniale przy anielskich dźwiękach muzyki i żal było wracać do klas. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski, a pomysłodawcą i koordynatorem była pani Anna Chmielewska.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Święto Aniołów”.

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne we Wrocławiu

 

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne we Wrocławiu, które odbyły się trzeciego października reprezentowała 19-osobowa grupa z Jelcza-Laskowic, wśród nich dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Na zawodach łącznie wystartowało ponad 550 dzieci reprezentując wszystkie miasta naszego województwa. Dzieci są uczestnikami programu Lekkoatletyka dla każdego. Młodzi lekkoatleci z Jelcza trzykrotnie stawali na podium i zdobyli medale w każdym kolorze - Leszczyński Kacper wygrał bieg na 60 m chłopców klas szóstych wynikiem 9.24, drugie miejsce na 600 m klas czwartych zdobył Aleksander Boczar z bardzo dobrym wynikiem 2.03:34 (PSP nr 1), na trzecim miejscu wśród dziewczyn klas szóstych w rzucie oszczepem znalazła się Oliwia Bass. Tuż za podium na czwartej pozycji znalazła się trójka zawodników z Jelcza w tym dwoje naszych uczniów Marta Stefanicka - skok w dal (PSP nr 1), Patryk Regec - rzut oszczepem (PSP nr 1) oraz Wojciech Kaletnik - 1000 m.

Pełna lista uczestników naszej szkoły:

Aleksander Boczar, Stanisław Kołodziej, Julia Marciniak, Pauliny Szyszka, Marta Stefanicka, Maria Błażko, Damian Szostek, Jakub Błaszkowski,  Patryk Regec, Mateusz Zimny. 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Lekkoatletyczne zawody”.

Umiem pływać

 

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie „Umiem pływać”, który jest realizowany przez Dolnośląską Federację Sportu na pływalni miejskiej w Jelczu-Laskowicach. Jest to cykl dziesięciu półtoragodzinnych zajęć, w których uczestniczą wybrani uczniowie klasy IIa oraz IIb. Niestety, liczba osób chętnych na dodatkowe zajęcia była większa niż liczba miejsc przyznanych naszej szkole. Lekcje odbywają się w sobotę od godz. 15.00 do godz. 16.30.

W ramach lekcji wychowania fizycznego zajęcia na basenie przez cały rok szkolny mają uczniowie klasy IIIa oraz w tym semestrze klasa IIa (w następnym semestrze klasa IIb).
W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Umiem pływać”

 


 

Święto Edukacji Narodowej

14 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela. W tym dniu została zaprezentowana uroczysta akademia przygotowana przez uczniów wszystkich klas pod kierunkiem wychowawców. Na holu szkoły każda klasa wystąpiła ze swoim programem artystycznym. Były wiersze, piosenki oraz pokaz taneczny w wykonaniu pierwszaków. W ten sposób uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz  pracownikom administracji i obsługi za ich ważną rolę w procesie kształcenia. Występ podsumowała pani dyrektor Małgorzata Engel składając życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom.
Uroczystość przebiegła w wyjątkowej atmosferze. Na twarzach zgromadzonych widać było wzruszenie i radość.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Edukacji”

Sprzątanie świata

W piątek, 18 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Klasy młodsze sprzątały teren podwórka szkolnego. Starsi uczniowie zadbali o sąsiadujący ze szkołą park. Dzieci z zapałem dołączyły się do akcji, ponieważ są świadome konieczności dbania o nasz wspólny dom – Ziemię.
„Sprzątanie świata” (Clean Up the World) jest międzynarodową kampanią odbywającą się corocznie w trzeci weekend września. Jest praktyczną lekcją  zmniejszania negatywnego wpływu człowieka na środowisko oraz promocją nieśmiecenia i ograniczania powstawania odpadów. W naturalny sposób zwraca też uwagę na problematykę selektywnej zbiórki nieczystości oraz recyklingu.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Sprzątanie świata”

Próbna ewakuacja

We wtorek, 6 października, w połowie trzeciej godziny lekcyjnej zajęcia nieoczekiwanie przerwał sygnał alarmowy. Dzieci i wszyscy pracownicy szkoły bez paniki ewakuowali się z budynku. Na podwórku szkolnym czekali już na nas pracownicy straży pożarnej. Po przeliczeniu wszystkich obecnych okazało się, że jedno dziecko nie opuściło klasy. Strażacy ruszyli na ratunek...
Na szczęście był to tylko zaplanowany próbny alarm przeciwpożarowy. Strażacy pozytywnie ocenili jego przebieg oraz krótko omówili z obecnymi najważniejsze zasady ewakuacji. Wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby ogłaszania takiego alarmu, ponieważ dyrekcja i pozostali pracownicy szkoły szczególną wagę przywiązują do bezpieczeństwa dzieci.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Próbna ewakuacja”

Tydzień Języków Europejskich

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawych konkursach i wydarzeniach. W ostatnim tygodniu września klasy 0 –VI  opracowywały projekty na temat wybranego kraju europejskiego. Poszczególne klasy współpracując z rodzicami i nauczycielami przygotowały imponujące plakaty, kolaże i projekty związane z wylosowanym przez siebie krajem.
1 października odbyło się przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood” przygotowane przez Klub Miłośników Języka Angielskiego. Po przedstawieniu zostały rozstrzygnięte konkursy na najciekawszy plakat oraz na wiersz zachęcający do nauki języków obcych. Koordynatorem i pomysłodawcą imprezy była nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Gwóźdź.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Tydzień Języków Europejskich”

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.