^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Wycieczka do zamku Książ

     Jak twierdził Mark Twain, „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”,  zatem dopiero bezpośrednie przeżycie, oglądanie świata na własne oczy buduje wiedzę. To dlatego wycieczki są tak ważnym elementem nauczania, a przy tym wyjątkowo lubianym przez uczniów.

     W środę 19 października klasy VA i VB wybrały się wraz z wychowawcami: panem P. Jakubowiczem i  panem K. Szymalakiem  oraz nauczycielem S. Żytkowskim na wycieczkę do Zamku Książ oraz do Palmiarni w Wałbrzychu.

      W czasie zwiedzania zamku uczniowie brali udział w quizie historycznym związanym z zamkiem, zwycięscy otrzymali słodkie upominki. Następnie uczniowie zwiedzali palmiarnię. Wycieczka stanowiła połączenie spotkania z historią, interesującej lekcji, niezwykłej przygody oraz świetnej zabawy.  Była to wycieczka pełna wrażeń i nowych doświadczeń, ale słowa nie oddają całej atmosfery. Dlatego zachęcam do obejrzenia zdjęć w Galerii 2022/2023Książ

Zbiórka karmy dla Przytuliska w Oławie

Przez dwa tygodnie nasza szkoła brała udział w zbiórce karmy i potrzebnych akcesoriów dla pupili z Przytuliska dla Zwierząt w Oławie. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice czynnie zaangażowali się w pomoc.
Niektórzy własnoręcznie przygotowali z dostępnych materiałów legowisko dla małych milusińskich. Wszytkie zebrane karmy, koce,przysmaki zostały dostarczone do Przytuliska 18.10.2022. Liczymy, że kolejna zbiórka również zakończy się sukcesem.

 

W Galerii 2022/2023 znajdują się zdjęcia z akcji: Przytulisko

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy szkoły obchodzili swoje święto. Uczniowie przygotowali z tej okazji wyjątkowy występ artystyczny, w którym uczniowie wykazali się ogromnym talentem muzycznym. Nauczyciele i pracownicy szkoły byli mile zaskoczeni i wzruszeni.

 

W Galerii 2022/2023 znajdują się zdjęcia z apelu w folderze: Dzień Edukacji Narodowej 2022

Wycieczka do Lutomierza

W czwartek 6 października klasy 1A i 1B wybrały się wraz z wychowawczyniami B. Łabentowicz-Wojtowicz i A. Pelc oraz nauczycielkami D. Czarny i M. Radzwan na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Pasternak w Lutomierzu. Zaraz po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni na "śniadanie u rolnika" bazujące na artykułach wytworzonych na miejscu przez gospodarzy. Mogliśmy posmakować przepysznych serów z różnymi dodatkami, chleba posmarowanego wiejskim masełkiem, świeżo upieczonych cieplutkich racuchów z dodatkiem powideł jabłkowych z cynamonem. Była również sałatka z kiszonej marchewki oraz z pasternakiem. Wszystkie smakołyki popiliśmy aromatyczną świeżo parzoną herbatą lipową. 
W czasie warsztatów dzieci zapoznały się z procesem warzenia serów. Następnie ubrane w specjalne stroje ochronne samodzielnie wykonały mini-serki z wybranymi dodatkami. Po skończonej pracy był czas na spacer i poznanie okolicy oraz gospodarstwa, a przed wyjazdem - na pyszne, domowej roboty, pierożki. 
Była to wycieczka pełna wrażeń, nie tylko kulinarnych. 
 
W Galerii 2022/2023 znajdują się zdjęcia w folderze: Lutomierz
Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.