^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

BIP

"Najlepszy z najlepszych"

Czerwiec w naszej szkole rozpoczął się bardzo ciekawie. 02.06.2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie odbył się Konkurs "Najlepszy z najlepszych". Uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy rywalizowali między sobą, rozwiązując niełatwe zadania z zakresu matematyki, ortografii, przyrody oraz łamiglówek logicznych. Na wszystkich uczestników czekały nagrody oraz dyplomy.
Naszą szkołę reprezentowali:  Aleksandra Jakubowska z klasy IIIA, Adam Szczerbacz z klasy IIIB oraz Stanisław Jankowski z klasy IIIC.
Uczniowie wraz z opiekunem wrócili do szkoły z dyplomami, upominkami, a co najważniejsze z uśmiechami na twarzy.

 

W Galerii 2021/2022 znajdują się zdjęcia w folderze: Najlepszy

XI GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Informatyczny. Do rywalizacji zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Każdą ze szkół reprezentowało troje uczniów. 

       Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy informatycznej, druga na zastosowaniu tej wiedzy w praktyce.

       Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął uczeń PSP nr 3 z Jelcza-Laskowic - Michał Rycombel,  drugie - uczeń naszej szkoły Adrian Solarewicz, trzecie - uczeń PSP z Miłoszyc - Miłosz Wiśniewski.

W sumie w konkursie wzięło udział 15 zawodników (po 3 z każdej placówki). Oprócz Adriana PSP nr 1 reprezentowali Igor Trzciński oraz Yehor Mykhalenko. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, dyplom oraz nagrodę pocieszenia.

       Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczała pani dyrektor Małgorzata Engel. Za trzy pierwsze miejsca uczniowie kolejno otrzymali bezprzewodowe słuchawki, opaskę na rękę, głośniki komputerowe. Również nauczyciele (opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół) za przygotowanie swoich uczniów i za pracę w komisji konkursowej otrzymali podziękowania.

Gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 

2

 

 

Zapis do szkoły na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo,

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Jelczu-Laskowicach informuje, że w wyniku rekrutacji prowdzonej od 14.02.2022 do 18.02.2022 roku szkoła zapewniła przyjęcie wszystkich dzieci do klas I oraz oddziałów przedszkolnych.

Szkoła posiada jeszcze wolne miejsca. Rodzice, zainteresowani zapisem dzieci do naszej szkoły, którzy nie wzięli udziału w pierwszym terminie rekrutacji, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny - tel. 71/3182041

ZAPRASZAMY            

Koncert w Centrum Sportu i Rekreacji

W pogodny, piękny dzień 18.05. uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły udali się spacerkiem do pobliskiego Centrum Sportu i Rekreacji na koncert zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Jadwigi Szajny- Lewandowskiej w Oławie.

Uczniowie szkoły muzycznej popisali się kunsztem, jaki doskonalą od kilku lat. Największą atrakcją był występ Amelki , dziewczynki, która pochodzi z naszego miasta i dostała się do programu "The Voice of Poland Kids". Oprócz popisu Amelki usłyszeliśmy kompozycje klasyczne Fryderyka Chopina i współczesne, jak np. "Piraci z Karaibów" w wykonaniu trio akordeonowego. Wielkim aplauzem zakończył się występ perkusisty.
Swoimi wykonaniami zaskoczyli nas uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają do szkoły muzycznej.. Podziwialiśmy występy Niny, uczennicy klasy 7a, która grała na wiolonczeli oraz Kosmy z klasy 5a, grającego na trąbce. Przy akompaniamencie swojego profesora zagrali oni utwory muzyki klasycznej.
Po koncercie wszystkie dzieci wróciły do szkoły.

 

W Galerii zdjęcia - Koncert w Centrum Sportu i Rekreacji

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W sobotę 14 maja 2022 r. odbył się finał strefy wrocławskiej OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM w WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) we Wrocławiu prowadzony przez przedstawicieli PZM (Polski Związek Motorowy) oraz KWP (Komenda Wojewódzka Policji). Konkurs składał się z czterech konkurencji: testy wiedzy, testy skrzyżowań, rowerowy tor przeszkód i pierwsza pomoc (w praktyce).

W grupie młodszej Wojtek Łuków zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a jego drużyna w składzie:

·         Aleksandra Kłosowska 6a

·         Oliwia Stępień 5a

·         Wojciech Łuków 5b

·         Paweł Olejnik 5b

zajęła III miejsce.

Grupa starsza w składzie:

·         Adrian Solarewicz 8a

·         Dagmara Gierczak 8a

·         Colin Tatko 8a                       

zajęła również III miejsce.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bezprzewodowych słuchawek, a szkoła dyplomy i puchary.

W grupie starszej należy wyróżnić Dagmarę Gierczak, która najlepiej poradziła sobie w Testach Wiedzy, a cała jej drużyna została wyróżniona za Pierwszą Pomoc (w praktyce), w której zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich szkół.

Gratulujemy :)
 
1
 
 

Konkurs plastyczny "Moja miejscowość"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja miejscowość", który skierowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I- VIII w PSP 1 w Jelczu- Laskowicach.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej o dowolnej technice plastycznej (rysowanie, malowanie, wycinanka, kolaż, wyklejanie, z wykorzystaniem kredek, farb plakatowych, akwareli, pasteli, ołówków, węgla, bibuły, kolorowego papieru, plasteliny i innych materiałów) i formacie na temat „Moja miejscowość".
Prace plastyczne muszą być wykonane samodzielnie.
Na odwrocie należy umieścić imię, nazwisko i klasę do której uczęszcza autor oraz nazwę przedstawionej miejscowości.
Prace należy złożyć do 30.05.2022 do p. Anny Drygas lub p. Katarzyny Skoczylas.
Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.