^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Wspólnie pomóżmy zwierzętom

Wspólnie pomóżmy zwierzętom!!!

Pomóżmy zwierzętom ze schroniska w Oławie.
Zbiórka żywności, koców oraz innych przedmiotów potrzebnym bezdomnym zwierzętom trwa do końca października.

Dziękujemy za każdą pomoc!

 

 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zbiórka żywności”.

Ślubuję….

Pasowanie na ucznia

14 października w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu odbyło się uroczyste  pasowanie  klasy pierwszej na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach. Do szkoły przybyli zaproszeni goście oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor  Małgorzaty Engel, która przywitała wszystkich przybyłych gości, rodziców i dzieci. Przyodziani w birety i granatowe apaszki uczniowie recytowali wiersze ulubionych poetów, śpiewali  również piosenki, podkreślając   w ten sposób podniosły charakter uroczystości.

Po programie artystycznym uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie,
a pani dyrektor dokonała aktu pasowania. Następnie pan burmistrz Marek Szponar wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje, a rodzice słodkie upominki. Na zakończenie głos zabrała ponownie pani dyrektor, która życzyła pełnoprawnym już uczniom PSP nr 1 sukcesów i wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Wierzymy, że ten dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci, w szczególności uczniom klasy I a  oraz wychowawczyni pani Magdalenie Milewskiej, która całą uroczystość przygotowała.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Ślubuję”.

IX Gminny Konkurs Ekologiczny

 

IX Gminny Konkurs Ekologiczny

10 października 2016r. Zespół Szkół w Minkowicach zorganizował IX Gminny Konkurs Ekologiczny pod tytułem „Ekosystem lasu”. Jak co roku patronatem objęło go Nadleśnictwo Oława. Drużyny z całej gminy spotkały się w Hubertówce w Janikowie. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Salamaga, Aleksandra Kulas i Bartłomiej Kozarewicz. Pierwszą konkurencją była prezentacja pracy, którą przywieźliśmy ze sobą. Następnie odpowiadaliśmy indywidualnie na pytania dotyczące leśnych roślin, zwierząt i ich wzajemnych zależności. Następnie, już drużynowo, musieliśmy rozpoznać i prawidłowo nazwać gatunki przedstawione na zdjęciach. Nasze prace i odpowiedzi na pytania oceniali nauczyciele-opiekunowie, którzy z nami przyjechali oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Oława- sympatyczny pan Szymon. To on zadbał też o przygotowanie ogniska, przy którym mogliśmy się ogrzać i zjeść pieczone kiełbaski. Drużynowo zajęliśmy 4. miejsce, ale indywidualnie Oliwia Salamaga była trzecia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek.

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Gminny Konkurs Ekologiczny”.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne  wydarzenia. W tym dniu w naszej szkole również zachęcaliśmy do nauki języków obcych.

W PSP nr 1 odbył się Turniej Klas „ Stolice Europy”. Każda z klas stworzyła projekt przedstawiający wylosowaną wcześniej  stolicę europejską. Klasa V a przygotowała interesujące i zabawne przedstawienie w języku angielskim. pt " Where's Grandma?".  Ponadto na szkolnych gazetkach można było podziwiać pomysłowe „ogłoszenia” z idiomami angielskimi, stworzone przez uczniów naszej szkoły.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Europejski Dzień Języków”.

Sprzątanie świata 2016

 

Sprzątanie Świata

Tegoroczna akcja Sprzątania  Świata odbyła się pod hasłem „ Podaj dalej… , Drugie życie odpadów”.  Sprzątanie Świata to najpowszechniejsza w naszym kraju wolontariacka  akcja na rzecz poszanowania środowiska. W trzeci weekend września jednoczy miliony ludzi na całym świecie w działaniach dla ochrony Ziemi.

       16 września nasz szkoła włączyła się w akcję Sprzątanie Świata. Wszyscy uczniowie wraz
 z nauczycielami i wychowawcami zaopatrzeni w ochronne rękawice udali się na sprzątanie terenu szkoły, parku i najbliższych ulic. Wszyscy dzielnie walczyli z porzuconymi papierkami, butelkami i plastikowymi odpadami. Po skończonej pracy na dzieci czekały w szkole słodkości, a papierki po zjedzonych słodyczach znalazły swoje miejsce w koszach na śmieci.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Sprzątanie świata 2016”.

Uroczyste rozpoczęcie roku 2016/2017

Rozpoczęcie roku

1 września o godzinie 9-tej zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Tradycyjnie uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście uczcili to wydarzenie uroczystym apelem. Pani dyrektor Małgorzata Engel szczególnie serdecznie przywitała najmłodsze dzieci rozpoczynające przygodę z wiedzą. Wszystkim naszym uczniom życzymy satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności oraz wysokich wyników w nauce.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Rozpoczęcie roku”.

 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.