8 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jak sama nazwa wskazuje, na festyn przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami. Pani dyrektor powitała gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na piknik przybyli też goście: pan burmistrz Bogdan Szczęśniak i pan wiceburmistrz Marek Szponar.
Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Dla spragnionych tańca była prowadzona zumba. W rytmie skocznej muzyki bawiły się dzieci młodsze i te dużo starsze.
Dla miłośników średniowiecza firma VikingArt zaprezentowała zbroje, miecze rycerskie oraz pokaz kowalstwa artystycznego.
Można było także obejrzeć wyposażenie strażackiego wozu bojowego. Straż pożarna ochłodziła chętne osoby strumieniem wody.
Najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie oglądali pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, a następnie sami próbowali tej sztuki. Mogli tez wykonać ozdoby z masy solnej i pomalować je oraz wykonać rysunki plastyczne.
Miłośnicy rozrywek umysłowych mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając w szachy pod okiem trenera.
Na terenie parku można było podziwiać psy pociągowe rasy Husky oraz pokaz ich umiejętności, który wywarł niesamowite wrażenie na oglądających. Właściciel pasjonująco opowiadał o nich i o zawodach, w których biorą udział.
Dorośli mieli także okazję zapisać się do DKMS i oddać materiał genetyczny do badania.
Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny: rodziców, uczniów i nauczycieli.
Dla „głodnych” uczestników pikniku przygotowano kiełbaski z rożna, ciasta, gofry i napoje.
W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Piknik”.
24 maja uczniowie naszej szkoły zaangażowani w działalność Caritas pojechali pociągiem na Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Na spotkanie przyjechało 430 wolontariuszy z archidiecezji wrocławskiej.
Zjazd rozpoczęła Msza Święta, którą odprawiał biskup Jacek Kiciński. Motywem przewodnim była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i duchowa łączność z Syrią, w związku z tym na spotkaniu pojawił się także wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
Następnie młodzież miała możliwość grać w zbijaka, unihokej, korfball, wspinać się po ściance wspinaczkowej, brać udział w torze przeszkód, w biegach sztafetowych, w pokazie szermierki, tańca akrobatycznego oraz malować postaci polskich świętych, godło i figurki gipsowe. Straż Miejska szkoliła dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zabawie nastąpił czas na posiłek: dla wolontariuszy przygotowano kiełbaski z grilla, sałatki z dodatkami. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.
W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Caritas”.
Dnia 23.05 uczniowie klas 3 brali udział w Gminnym Konkursie "Najlepszy z najlepszych" organizowanym przez nauczycieli ze szkoły PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie.
24 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”. Na konkurs przybyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Jak co roku, uczestnicy - laureaci klasowych eliminacji czytelniczych, rywalizowali o zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
Komisja konkursowa oceniała: interpretację czytanego dzieła, płynność, wyrazistość, poprawność. Prezentowane teksty literackie nie były znane uczestnikom konkursu. Po długich zmaganiach, polegających na czytaniu fragmentów wybranych przez organizatorów dzieł literackich, zostali wyłonieni Mistrzowie Pięknego Czytania.
22 maja uczniowie z klasy piątej i szóstej udali się na wycieczkę do Wrocławia do Pałacu Królewskiego, który jest główną siedzibą Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Szóstoklasiści spacerowali po historycznych, osiemnastowiecznych starannie odrestaurowanych komnatach i, podziwiając wystrój salonów, poznali historię tych niezwykłych miejsc. Uczniowie z klasy piątej wraz z panią przewodnik zwiedzali w tym czasie średniowieczne sale i zapoznali się z najstarszą historią Wrocławia. Pełni wrażeń i bogaci w nową wiedzę wycieczkowicze wrócili pociągiem do szkoły.
W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Muzeum wrocławskie”.
17 maja klasa szósta wraz z opiekunami pojechała podmiejskim pociągiem do Wrocławia, aby poznać historię dolnośląskiego Ratusza. Po zabytkowych i niezwykle atrakcyjnych pomieszczeniach oprowadzała wycieczkowiczów pani przewodnik, która w ciekawy sposób przedstawiła tajemnice tej niezwykłej gotyckiej budowli. Podczas wycieczki uczniowie poznali m.in. Salę Mieszczańską – najstarszą salę w Ratuszu, Izbę Radnych, Salę Sądową, Salę Książęcą.
Było ciekawie i interesująco. Warto zwiedzać i poznawać historię naszego pięknego Wrocławia.