^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Dzień Dziecka

dzień dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest obchodzony od 1952 roku dzięki organizacji „The International Union for Protection of Childhood”. W wielu krajach jest jednak obchodzony nie tak, jak w Polsce 1 czerwca, lecz 20 listopada, w dniu upamiętniającym uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka. Nasza szkoła świętowała zgodnie tradycją - 1 czerwca. Dzień ten zwyczajowo jest dniem radości, zabawy   i symbolicznych prezentów. Tak też było i w tym roku. Od samego rana obchody zaczęliśmy konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi dla uczniów klas 0 - III. Starsi uczniowie pomagali młodszym i w międzyczasie przeprowadzali turnieje w różnych dyscyplinach sportowych pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego - Bartosza Roskosza. Przedstawiciele Rady Rodziców zadbali o poczęstunek. W tym dniu zakończono również konkurs na najpiękniejszą dekorację drzwi klasowych. Jury zwróciło uwagę na wyrównany i wyjątkowo wysoki poziom dekoracji. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole był przyjazd wozu bojowego z jelczańsko-laskowickiej jednostki OSP. Strażacy zapoznali dzieci z wyposażeniem, zademonstrowali, jak należy obchodzić się z zapalonym tłuszczem (i tym, co się może wydarzyć, jeśli będzie gaszony niepoprawnie) oraz odpowiadali na pytania dzieci.

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Dziecka”.

 

Najlepszy z najlepszych

25 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbył się XVI Gminny Konkurs „Najlepszy z Najlepszych” dla uczniów klas trzecich. Tradycyjnie zmagano się w dwóch kategoriach:  zespołowo i indywidualnie. Uczniowie wykazali się zdumiewającą wiedzą i zaradnością. Rywalizacja był zacięta, ale przebiegała w atmosferze dobrej zabawy. Komisja skrupulatnie podliczała punkty i wyłoniła zwycięzców.

Wśród trzyosobowych drużyn zwyciężyła nasza szkoła. Uczniowie: Hubert Sobieraj, Karol Terkiewicz, Adrian Zabirka przygotowani przez panią Magdę Milewską wywalczyli główną nagrodę - statuetkę „Najlepszy z Najlepszych’. Otrzymali również ciekawe nagrody i dyplomy.

VII Gminny Konkurs Informatyczny

informatyka

24.05.2016r. w naszej szkole gościliśmy reprezentacje uczniów klas VI ze szkół naszej gminy: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP w Miłoszycach oraz PSP w Minkowicach. Uczestniczyli oni w VII Gminnym Konkursie Informatycznym. Organizatorem i prowadzącym był nauczyciel zajęć komputerowych p. Paweł Jakubowicz. W komisji konkursowej zasiadali nauczyciele zajęć komputerowych, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi. Zmagania trwały ponad 2 godziny. Konkurs był podzielony na dwie części. Pierwsza część teoretyczna, w której brali udział wszyscy uczniowie oraz etap drugi, czyli część  praktyczna do której przechodziło 10 uczniów z najlepszym wynikiem z części teoretycznej.  Najlepsza okazała się uczennica Maria Martyniuk z PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach,  2 miejsce zajął uczeń Jakub Śliwiński z PSP w Miłoszycach, a 3 miejsce uczeń Janusz Bartosiewicz z PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach.  Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Salamaga, Natalia Bartków i Cezary Czetyrba. Do finału zakwalifikowała się Oliwia Salamaga. Każdy zawodnik otrzymał z rąk pani dyrektor Małgorzaty Engel dyplom, zwycięzcy nagrody związane z informatyką, a nauczyciele - podziękowania za pracę w komisji konkursowej.

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs Informatyczny”.

WIWAT MAJ

10 maja klasa piąta pod czujnym okiem pani Jagody Błaszczyk-Florczyk, pani Lidii Świerzko i pana Pawła Jakubowicza zorganizowała przedstawienie „Wiwat Maj” poświęcone Konstytucji 3 Maja.  Na holu szkoły zebrali się wszyscy, aby uczestniczyć w uroczystym apelu; wysłuchać w skupieniu przekazu historycznego, włączyć się w śpiewanie pieśni.
Ta „żywa lekcja historii” wzbudziła wszystkich zainteresowanie i zaciekawienie.

Konkurs Wiedzy o Ziemi Jelczańsko-Laskowickiej

 

Wiedza

6.05.2016r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbył się Konkurs Wiedzy o Ziemi Jelczańsko-Laskowickiej. Ma on długoletnią tradycję, w tym roku była już XVI edycja. Uczniowie musieli się wykazać znajomością historii, przyrody, kultury, teraźniejszości i planów na przyszłość ziemi, na której żyjemy. Dla naszej drużyny najtrudniejsze okazało się zadanie z umieszczeniem na mapce gminy nazw miejscowości i rzek. Bezbłędnie rozwiązaliśmy krzyżówkę i połączyliśmy wydarzenia z datami. Drużyny musiały też przygotować prezentację multimedialną dotyczącą 3 wybranych miejsc z terenu naszej „ Małej Ojczyzny ”. My wybraliśmy: siedzibę Urzędu Miasta i Gminy, Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu-Laskowicach oraz Drzewo Roku - dąb Słowianin z Dębiny. Nad wykonaniem prezentacji czuwał p. Paweł Jakubowicz. Nasza drużyna w składzie: Anastazja Juszczak, Oliwia Salamaga i Karolina Żur zajęła III miejsce. Opiekunem była p. Agata Włodarczyk.

 

Konkurs Matematyczny klas VI w Naszej Szkole

 

Konkurs

27.04.2016r. w naszej szkole gościliśmy reprezentacje uczniów klas VI ze szkół naszej gminy. Uczestniczyli oni w Gminnym Konkursie Matematycznym. Organizatorką i prowadzącą była nauczycielka matematyki p. Agata Włodarczyk. W komisji konkursowej zasiadały nauczycielki matematyki, które przyjechały ze swoimi podopiecznymi. Zmagania trwały ponad 2 godziny. Zadania były różne, np. należało znaleźć brakującą liczbę, wjechać windą na odpowiednie piętro, obliczyć wiek dzieci, odpowiedzieć jaki kolor i wielkość mają figury oraz oszacować długość tasiemki. Najlepsza okazała się drużyna z PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Nasi reprezentanci: Wiktoria Kasperek, Julia Mroszczyk i Julia Sypień zajęli V miejsce. Każdy zawodnik otrzymał z rąk pani dyrektor Małgorzaty Engel grę towarzyską, a nauczyciele - podziękowania za pracę w komisji konkursowej.

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs Matematyczny”.

Konkurs Matematyczny klas IV - V

 

Matematyka

26.04.2016r. w PSP w Miłoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas IV-V. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kulas, Mateusz Strzelecki i Sebastian Siciarek - uczniowie klasy IVa oraz Oliwia Salamaga, Czarek Czetyrba i Anastazja Juszczak - uczniowie klasy Va. Wśród uczniów klas IV najlepsza okazała się Aleksandra Kulas, która zajęła I miejsce, V miejsce zajął Mateusz Strzelecki.

 

 

 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.