^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Walentynki 2016


walentynki

Zwyczaje walentynkowe są dobrze zakorzenione w naszej szkole.  Święto Zakochanych przypadające na 14 lutego w tym roku szkolnym obchodziliśmy zaraz po mile spędzonych zimowych feriach, we wtorek 16 lutego.  O godzinie 1030 uczniowie i nauczyciele zebrali się na holu szkoły udekorowanym w tym dniu czerwonymi serduszkami na uroczysty apel.  Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program artystyczny pn. „Miłosny napój”. Rozgrzał on wszystkie serca ciepłymi  słowami,  miłosnymi piosenkami  i wprawił zebranych w dobry humor. Za wszystkie te atrakcje odpowiedzialna była pani Agata Włodarczyk.

W drugiej części apelu zostały podsumowane wyniki pracy  pierwszego semestru. Przypomnieliśmy sobie laureatów szkolnych konkursów. Zwycięzcom pani dyrektor wręczyła dyplomy i drobne upominki oraz wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy miłości i radości.

 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Walentynki”.

 

 

Pierwsza pomoc

 

pomoc

Tuż przed feriami zimowymi, 29.01.2016r odwiedzili nas strażacy z jelczańsko-laskowickiej jednostki OSP. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używanym przez stażaków w czasie akcji ratowniczych i gaśniczych. Goście przećwiczyli z dziećmi prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Pierwsza pomoc”.

 

 

Bal karnawałowy

 

bal

W środę 27.01.2016 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie klas 0 - VI. Dzieci bawiły się w sali gimnastycznej, udekorowanej specjalnie na tę okazję. Zabawę poprowadził profesjonalny DJ. Uczniowie nie byli w stanie oprzeć się rytmom najnowszych przebojów tanecznych. Nogi same rwały się do tańca. Dużym powodzeniem cieszył się również dym sceniczny. Jak zgodnie stwierdziły dzieci, zabawa udała się nadzwyczajnie.

 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Bal karnawałowy”.

 

Zajęcia w czasie ferii zimowych

 

Zajęcia w czasie ferii zimowych 2016

 

 

 

Godzina

 

 

Zajęcia

 

 

Prowadzący

 

I tydzień

 

9.30 - 12.30

 

rekreacyjno – sportowe

 

p. Patrycja Hasiak

 

II tydzień

 

9.30 - 12.30

 

sportowe

 

p. Bartosz Roskosz

 

Jasełka

Jaselka

22 grudnia nasza szkoła poddała się czarowi świąt Bożego Narodzenia. Po trzech godzinach lekcyjnych uczniowie wraz z nauczycielami udali się do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, by uczestniczyć w widowisku o Bożym Narodzeniu. Jasełka zostały przygotowane przez panią Jolantę Litmanowską, a brali w nim udział wybrani uczniowie z poszczególnych klas.  Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w postacie związane z narodzeniem Pana Jezusa.  Były to: aniołowie, pastuszkowie, mędrcy, królowie, Józef i Maryja a także diabełki. Scenki z życia narodzenia Dzieciątka przeplatane były kolędami. 

Po części artystycznej pani dyrektor Małgorzata Engel podziękowała młodym aktorom i ich opiekunowi za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia  świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas na wigilijne spotkania. Podczas wspólnie spędzonych chwil dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia, śpiewano kolędy, opowiadano o świątecznych zwyczajach i tradycjach. Wszystkim udzielił się bożonarodzeniowy nastrój.

 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Jasełka”.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz

Wieczorem 11 grudnia nasza szkoła tętniła radosnym gwarem. Tego dnia odbył się kiermasz świąteczny poprzedzony koncertem kolęd przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem pani Lidii Świerzko. Wszystkie klasy ustawiły własne stoiska, przy których czuwali uczniowie, rodzice i wychowawcy. Sala mieniła się barwami setek ozdób wykonanych własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ustawiono także stoiska z ciastami upieczonymi również przez najmłodszych. W powietrzu unosił się zapach zbliżających się świąt. Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz złożyła życzenia świąteczne.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Kiermasz Bożonarodzeniowy”.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 

Święta

Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
ciepłej rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole,
oraz spełnienia marzeń i pragnień w nadchodzącym 2016 roku,

wszystkim

Uczniom, Rodzicom, Absolwentom i Przyjaciołom Szkoły

składają

Pani Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.