^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

KONKURS „PIĘKNIE CZYTAM”

24 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”. Na konkurs przybyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach. Jak co roku, uczestnicy - laureaci klasowych eliminacji czytelniczych, rywalizowali o zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

Komisja konkursowa oceniała: interpretację czytanego dzieła, płynność, wyrazistość, poprawność. Prezentowane teksty literackie nie były znane uczestnikom konkursu. Po długich zmaganiach, polegających na czytaniu fragmentów wybranych przez organizatorów dzieł literackich, zostali wyłonieni Mistrzowie Pięknego Czytania.

Wrocławski Pałac Królewski

22 maja uczniowie z klasy piątej i szóstej udali się na wycieczkę do Wrocławia do Pałacu Królewskiego, który jest główną siedzibą Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Szóstoklasiści spacerowali po historycznych, osiemnastowiecznych starannie odrestaurowanych komnatach i, podziwiając wystrój salonów, poznali historię tych niezwykłych miejsc. Uczniowie z klasy piątej wraz z panią przewodnik zwiedzali w tym czasie średniowieczne sale i zapoznali się z najstarszą historią Wrocławia.  Pełni wrażeń i bogaci w nową wiedzę wycieczkowicze wrócili pociągiem do szkoły.

 muzeum

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Muzeum wrocławskie”.

Zwiedzanie wrocławskiego Ratusza

17 maja klasa szósta wraz z opiekunami pojechała podmiejskim pociągiem do Wrocławia, aby poznać historię dolnośląskiego Ratusza. Po zabytkowych i niezwykle atrakcyjnych pomieszczeniach oprowadzała wycieczkowiczów pani przewodnik, która w ciekawy sposób przedstawiła tajemnice tej niezwykłej gotyckiej budowli. Podczas wycieczki uczniowie poznali m.in. Salę Mieszczańską – najstarszą salę w Ratuszu, Izbę Radnych, Salę Sądową, Salę Książęcą.

Było ciekawie i interesująco. Warto zwiedzać i poznawać historię naszego pięknego Wrocławia.

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

Dnia 13 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach „Lekkoatletyka dla Każdego”, które odbyły się na stadionie olimpijskim we Wrocławiu. 

W skoku w dal drugie miejsce zajął Oliwier Walczak, uzyskując znakomity rezultat 4,12 m. Warto dodać, że pierwsze miejsce przegrał zaledwie o  3cm! W biegu na 1000 m wystartowali: Dawid Kolano, Cyprian Kozarewicz, Kacper Jakubowski, Piotr Grekuliński oraz Mateusz Strzelecki.

Podczas zawodów nasi uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z mistrzem i rekordzistą świata w biegu 4 x 400 m Łukaszem Krawczukiem.

 lekkoatletyka

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Lekkoatletyka dla każdego”.

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM WE WROCŁAWIU

Dnia 19 maja drużyna w składzie:

Mateusz Strzelecki - kl. VI

Gabriel Wojtowicz - kl. VII

Julia Wójciak - kl. VI

Maria Błażko - kl. VII

zajęła V miejsce w FINALE STREFY WROCŁAWSKIEJ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Gratulacje!

Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z BRD, z testem ze skrzyżowań (pierwszeństwo przejazdu), ze stacją pierwszej pomocy i rowerowym torem przeszkód. W nagrodę otrzymali plecaki oraz gry planszowe.

 

ruch drogowy

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Turniej ruchu drogowego”.

AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. Boscha

Uczniowie naszej szkoły Anastazja Juszczak i Kacper Gajec (kl. VII) zostali finalistami konkursu na wynalazek VIII edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha na Politechnice Wrocławskiej. Jury wyłoniło  10 projektów z Wrocławia. Zwycięskie projekty należy wykonać, nakręcić film dokumentujący wynalazek i czekać na ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki!

 

dyplom1

MŁODY INNOWATOR - etap okręgowy we Wrocławiu

Uczeń naszej szkoły Andrzej Antos otrzymał dyplom za udział w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnego "Młody Innowator" od Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Gratulujemy.

 

dyplom

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.