^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Wycieczka na film „Cudowny chłopak”

20 lutego uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami pojechali pociągiem do Wrocławia na film w gwiazdorskiej obsadzie (Julia Roberts, Owen Wilson)  pt. „Cudowny chłopak”.  Wrażeń po obejrzeniu filmu było wiele, gdyż poruszył on dużo ważnych wątków, działał silnie na emocje każdego widza. Niósł ze sobą bardzo mądre przesłanie dotyczące tolerancji, akceptacji, zrozumienia i przekonania, że w każdym z nas jest dobroć. Główny bohater, Auggie, nie może zmienić tego, jak wygląda, ale my możemy zmienić to, jak go widzimy. Wyjazd do kina okazał się ciekawym i dobrym pomysłem.

 Film

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Cudowny Chłopak”.

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku, nieco później ze względu na termin ferii zimowych, dzieci z klas 0 i Ib zaprosiły do szkoły swoich dziadków i babcie, aby powiedzieć im, jak są dla nich ważni. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie wraz z wychowawczyniami Bogną Łabentowicz-Wojtowicz i Jolantą Świrsz przygotowali występ składający się z wierszy i gorących życzeń przeplatanych piosenkami. Po wzruszającej części artystycznej na gości czekał słodki poczęstunek oraz upominki przygotowane przez wnuki.
 Dzień Dziadka i Babci
 
Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Dzień Babci i Dziadka”.

WALENTYNKI 2018

14 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Zakochanych. Na pierwszych godzinach lekcyjnych uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią wręczali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły pamiątkowe walentynki. Następnie odbył się uroczysty apel, na którym wystąpili  uczniowie z klasy pierwszej, trzeciej i siódmej. Były śpiewy znanych i chętnie wykonywanych piosenek o tematyce miłosnej oraz żartobliwe wierszyki walentynkowe. Nad całością czuwały panie: Anna Drygas, Elżbieta Gała i Patrycja Hasiak.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotował pocztę walentynkową, która w tym roku cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie wrzucali swoje walentynki do kolorowej skrzynki ustawionej w holu szkoły.

 W obchody Święta Zakochanych włączyli się także wolontariusze Szkolnego Kółka Caritas, którzy wszystkim rozdawali własnoręcznie wykonane „serduszka”.

 walentynki

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Walentynki”.

Sportowe ferie zimowe

 Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych nasi uczniowie bardzo licznie i chętnie brali udział w zajęciach sportowych. Tak jak w roku poprzednim, turnieje odbywały się w CSIR w Jelczu-Laskowicach. Największą popularnością cieszył się turniej halowej piłki nożnej, w którym udział brało około 160 dzieci z naszej gminy! W pozostałe dni rozgrywaliśmy turnieje z piłki siatkowej oraz koszykówki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a ostatniego dnia dzieci dostały także kalendarze. 
 ferie
 
Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Ferie na sportowo”

Zapisy do szkoły na rok szkolny 2018/2019

HARMONOGRAM ZAPISÓW  NA ROK SZKOLNY 2018/2019

7.02.2018 - 9.03.2018 

SKŁADANIE WNIOSKÓW  DO KLASY I ORAZ  ODDZIAŁU „0”

12.03.2018 – PRACE KOMISJI REKRUTACYJNEJ 

14.03.2018 – OPUBLIKOWANIE LIST DZIECI PRZYJĘTYCH

15.03-16.03.2018 POTWIERDZENIE PISEMNE PRZEZ RODZICÓW

19.03.2018 – OPUBLIKOWANIE OSTATECZNEJ LISTY PRZYJĘTYCH DZIECI

 

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

 

20.08-22.08.2018 SKŁADANIE WNIOSKÓW DO KLASY I ORAZ ODDZIAŁU „0” 

23.08.2018 PRACE KOMISJI REKRUTACYJNEJ 

24.08.2017 OPUBLIKOWANIE LIST DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH 

27.08.2018 – POTWIERDZENIE PISEMNE RODZICA 

28.08.2018 – OPUBLIKOWANIE LIST PRZYJĘTYCH DZIECI

 

WNIOSEK do pobrania znajduje się w zakładce Informacje/Do pobrania, albo:

Wniosek rodzica o zapisanie do szkoły

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

3 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.  Starsi ich koledzy, uczniowie z klasy czwartej,  przeczytali im ciekawe i zabawne wiersze związane z książką, zapoznali ich z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz z koniecznością szanowania wypożyczonych książek. Po złożeniu przyrzeczenia i zobowiązaniu się, że będą kochać książki i dbać o nie, stali się pełnoprawnymi czytelnikami i mogli w tym dniu wrócić do domu z wybraną przez siebie kolorową bajką.

 czytelnicy

   W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Czytelnicy”

KANDYDACI NA PATRONA SZKOŁY

KANDYDACI

NA PATRONA SZKOŁY

w kolejności alfabetycznej

 

  • Jan Paweł II
  • Kopernik Mikołaj
  • Korczak Janusz
  • Piłsudski Józef
  • Szarych Szeregów
  • Szymborska Wisława
Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.