^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Kiermasz Świąteczny

11 grudnia 2015 roku Rada Rodziców zaprasza na Kiermasz Świąteczny

W związku ze zbliżającym się terminem Kiermaszu Świątecznego prosimy Państwa o dostarczenie swoich prac do szkoły w dniach od 7 do 10 grudnia.

Prosimy też o dołączenie karteczek z proponowanymi cenami.

Zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców do pomocy przy przygotowaniu stoisk dla swoich klas w dniu Kiermaszu od godziny 15-tej.

 

„O czym szumią drzewa”

Drzewa

W poniedziałek, 16 listopada, uczniowie klas I - III obejrzeli w Centrum Sportu i Rekreacji spektakl ekologiczny pt. „O czym szumią drzewa”. Dzieci w atrakcyjnej formie zapoznały się z tematyką dbania o środowisko naturalne. Artyści przybliżyli publiczności pojęcia z zakresu ekologii, takie jak recykling, segregacja odpadów oraz globalne ocieplenie. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na przedstawiane treści. Mogły również wziąć czynny udział w przedstawieniu. 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „O czym szumią drzewa”.

 

97. rocznica odzyskania niepodległości

Obchody

97. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po raz kolejny stała się okazją dla wyrażenia uczuć patriotycznych przez Polaków.

        W naszym mieście uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Następnie wyruszył barwny pochód, w którym uczestniczyli mieszkańcy Jelcza - Laskowic, przedstawiciele władz miasta i gminy, szkoły oraz wiele instytucji działających na naszym terenie. Nie zabrakło również Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. My także uczestniczyliśmy w uroczystościach, dając wyraz dumie i radości, wynikającej z faktu, że możemy świętować tak ważną rocznicę.  

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Obchody Święta Niepodległości”.

 

 

Obchody Święta Niepodległości w szkole

Niepodległość

10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V zaprezentowali przed koleżankami i kolegami wiersze okolicznościowe oraz pieśni patriotyczne. W wykonaniu pieśni patriotycznych pomagali uczniowie klasy IV oraz VI.  Uroczystość została przygotowana pod kierownictwem pana Pawła Jakubowicza, pani Jadwigi Błaszczyk-Florczyk i pani Lidii Świerzko.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Święta Niepodległości”.

 

„Pasowanie na ucznia”

pasowanie

Dzień 5 listopada zapisze się w historii naszej szkoły ważną uroczystością. Dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie przyjęte do grona braci uczniowskiej. Towarzyszyli im w tej ważnej chwili licznie zgromadzeni goście: pani dyrektor, pan burmistrz Bogdan Szczęśniak, jego zastępca, pan Marek Szponar, przedstawiciel Rady Miejskiej, pan Krzysztof Woźniak, przedstawicielka Rady Rodziców, pani Katarzyna Kulas, ks. Marek Hula oraz rodzice i dziadkowie. Punktualnie o 9.30 uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane przez panią dyrektor. Część oficjalną zakończyły okolicznościowe przemówienia przybyłych gości. Następnie dzieci (pod kierownictwem wychowawczyń: pani Beaty Skiby i pani Patrycji Hasiak) wzruszającym programem artystycznym celująco udowodniły, że w pełni zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panów burmistrzów legitymacji szkolnych i okolicznościowych dyplomów. Rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami oraz rożkami.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu:Pasowanie na ucznia”.

 

.

„Zwierzęta egzotyczne”

egzotyczne

W czwartek, 29 października w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście. Dzieci miały wyjątkową okazję uczestniczyć w prelekcji i pokazie zwierząt egzotycznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek o wężach, jaszczurkach, żółwiach i pająkach. Część teoretyczna w naturalny sposób przeplatała się z częścią "praktyczną": dzieci mogły przyjrzeć się z bliska i pogłaskać wszystkie przedstawiane zwierzęta. Chętni (i odważni) uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęcia z wybranym zwierzakiem na ręku.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Zwierzęta egzotyczne”.

Gminny Konkurs Ekologiczny

ekologiczny

23 października 2015 r. odbył się VIII Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Zagrożenia dla lasów". Organizatorem był Zespół Szkół w Minkowicach Oławskich, a patronat objęło Nadleśnictwo Oława.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Salamaga, Anastazja Juszczak i Bartłomiej Kozarewicz. Opiekunem drużyny była p. Agata Włodarczyk. Uczniowie klasy Va wykazali się sporą wiedzą na temat znaczenia lasów w przyrodzie i gospodarce człowieka oraz zagrożeń dla lasów i zajęli III miejsce. Plakat naukowy, który został wykonany przez uczniów na potrzeby konkursu, zdobył uznanie jury i otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Po konkursowych zmaganiach wszyscy uczestnicy zwiedzili szkółkę drzewek w Janikowie i raczyli się kiełbaskami przy ognisku w Hubertówce.

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Gminny Konkurs Ekologiczny”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.