^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

BIP

Konkurs Wiedzy o Ziemi Jelczańsko-Laskowickiej

 

Wiedza

6.05.2016r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbył się Konkurs Wiedzy o Ziemi Jelczańsko-Laskowickiej. Ma on długoletnią tradycję, w tym roku była już XVI edycja. Uczniowie musieli się wykazać znajomością historii, przyrody, kultury, teraźniejszości i planów na przyszłość ziemi, na której żyjemy. Dla naszej drużyny najtrudniejsze okazało się zadanie z umieszczeniem na mapce gminy nazw miejscowości i rzek. Bezbłędnie rozwiązaliśmy krzyżówkę i połączyliśmy wydarzenia z datami. Drużyny musiały też przygotować prezentację multimedialną dotyczącą 3 wybranych miejsc z terenu naszej „ Małej Ojczyzny ”. My wybraliśmy: siedzibę Urzędu Miasta i Gminy, Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu-Laskowicach oraz Drzewo Roku - dąb Słowianin z Dębiny. Nad wykonaniem prezentacji czuwał p. Paweł Jakubowicz. Nasza drużyna w składzie: Anastazja Juszczak, Oliwia Salamaga i Karolina Żur zajęła III miejsce. Opiekunem była p. Agata Włodarczyk.

 

Konkurs Matematyczny klas VI w Naszej Szkole

 

Konkurs

27.04.2016r. w naszej szkole gościliśmy reprezentacje uczniów klas VI ze szkół naszej gminy. Uczestniczyli oni w Gminnym Konkursie Matematycznym. Organizatorką i prowadzącą była nauczycielka matematyki p. Agata Włodarczyk. W komisji konkursowej zasiadały nauczycielki matematyki, które przyjechały ze swoimi podopiecznymi. Zmagania trwały ponad 2 godziny. Zadania były różne, np. należało znaleźć brakującą liczbę, wjechać windą na odpowiednie piętro, obliczyć wiek dzieci, odpowiedzieć jaki kolor i wielkość mają figury oraz oszacować długość tasiemki. Najlepsza okazała się drużyna z PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Nasi reprezentanci: Wiktoria Kasperek, Julia Mroszczyk i Julia Sypień zajęli V miejsce. Każdy zawodnik otrzymał z rąk pani dyrektor Małgorzaty Engel grę towarzyską, a nauczyciele - podziękowania za pracę w komisji konkursowej.

 W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konkurs Matematyczny”.

Konkurs Matematyczny klas IV - V

 

Matematyka

26.04.2016r. w PSP w Miłoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas IV-V. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kulas, Mateusz Strzelecki i Sebastian Siciarek - uczniowie klasy IVa oraz Oliwia Salamaga, Czarek Czetyrba i Anastazja Juszczak - uczniowie klasy Va. Wśród uczniów klas IV najlepsza okazała się Aleksandra Kulas, która zajęła I miejsce, V miejsce zajął Mateusz Strzelecki.

 

 

 

Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian

5.04.2016 r. o godz. 9.00 rozpoczął się Sprawdzian Szóstoklasisty. Składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie wykazywali się wiedzą z języka polskiego i matematyki, a w drugiej - z języka angielskiego. Jakim zadaniom musieli sprostać? Uczniowie pisali ogłoszenie, analizowali wiersz L. Staffa "Jarzębina", redagowali kartkę z pamiętnika, obliczali objętość bryły oraz masę rodzynek kupionych przez Alę oraz rozwiązywali 11 zadań w języku angielskim. O tym, jak sobie poradzili, dowiemy się w czerwcu. Wtedy otrzymamy wyniki sprawdzianu i przekonamy się o efektywności czasu poświęconego na powtórki. Uczniowie mają już za sobą pierwszy, ale nie ostatni, ważny sprawdzian w swoim życiu. 

W Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Sprawdzian szóstoklasisty”.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIE

11 maja o godzinie 16.30

odbędzie się zebranie z rodzicami

klas I - III oraz oddziału zerowego

 

12 maja o godzinie 17.00

odbędzie się zebranie z rodzicami

klas IV - VI

Jabłka w szkole

 

jabłka

Jabłka w szkole

W czwartek 28 kwietnia Fundacja „Potrafię pomóc” na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi przekazała szkole wiele kartonów wypełnionych jabłkami. Te zdrowe i smaczne owoce przywiózł własnym transportem tata uczennicy klasy czwartej, pan Jarosław Marciniak.

W tym dniu wszyscy częstowaliśmy się dorodnymi jabłuszkami: uczniowie, pracownicy, rodzice i odwiedzający nas goście.

Dziękujemy wrocławskiej fundacji za tak smaczny dar ofiarowany naszej szkole oraz panu Jarosławowi Marciniakowi za dostarczenie ich do nas.

 

 

Szachy w szkole

szachy

Szachy w szkole

W r. szkol. 2016/2017 w naszej szkole wprowadzona zostanie nauka gry w szachy w klasie pierwszej jako dodatkowy przedmiot, na który przeznaczona zostanie tygodniowo jedna godzina lekcyjna. Nauka ta kontynuowana będzie
w kolejnych latach  we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej.

Gra w szachy daje możliwości wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci, w tym zdolności matematycznych. Poprawia koncentrację, zwiększa cierpliwość
 i wytrwałość, rozwija pamięć, uwagę i samodzielne myślenie.

 

 

 

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.