^Powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

BIP

Mam talent

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent", który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach konkursu dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w wielu dziedzinach, m. in. : taniec, śpiew, rysunek, gra na instrumencie. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich wyjątkowych umiejętności!

talent

Święty Patryk

17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie języka angielskiego organizowanym przez platformę edukacyjną EduNect z okazji Dnia Świętego Patryka. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą na temat życiorysu Świętego jak i kraju, któremu patronuje -  Irlandii, ale także znajomością języka angielskiego.  W rozgrywce wzięło udział ponad 537 uczniów z różnych szkół w Polsce. Hania Płatek, uczennica klasy 5a zajęła 3 miejsce w klasyfikacji szkół i zastała uhonorowana tytułem Mistrza Szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Patryk 

Międzyszkolne zmagania czytelnicze

23 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy PIĘKNIE CZYTAM, którego celem było promowanie i rozwijanie czytelnictwa oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.  

Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie klas I –VI z Publicznej Szkoły Podstawowej| nr 1 w Jelczu-Laskowicach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Miłoszycach, którzy  wygrali klasowe eliminacje czytelnicze.

Od godziny 8.00 w szkole w Miłoszycach rozpoczęła się rywalizacja o zaszczytny tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA. Klasowi zwycięzcy  otrzymali do przeczytania krótki fragment książki wybranej przez organizatorów - panie bibliotekarki z obu szkół. Podczas czytania komisja konkursowa oceniała płynność i bezbłędność czytania, dykcję i interpretację czytanego tekstu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki poczęstunek, a zwycięzcy nagrody książkowe.

VIII Gminny Konkurs Informatyczny

25.05.2017r. w naszej szkole gościliśmy reprezentacje uczniów klas VI ze szkół naszej gminy: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP w Miłoszycach, PSP w Wójcicach oraz PSP w Minkowicach. Uczestniczyli oni w VIII Gminnym Konkursie Informatycznym. Organizatorem i prowadzącym był nauczyciel zajęć komputerowych p. Paweł Jakubowicz. W komisji konkursowej zasiadali nauczyciele zajęć komputerowych, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi. Zmagania trwały ponad 3 godziny. Konkurs był podzielony na dwie części. Pierwsza część teoretyczna, w której brali udział wszyscy uczniowie oraz etap drugi, czyli część  praktyczna do której przechodziło 10 uczniów z najlepszym wynikiem z części teoretycznej.  Najlepszy okazał się uczeń Wit Kowal z PSP w Miłoszycach,  2 miejsce zajął uczeń Filip Banasiak z PSP w Miłoszycach, a 3 miejsce uczeń Wiktor Krzemiński z PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach.  Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Salamaga, Natalia Bartków i Cezary Czetyrba. Do finału zakwalifikowała się Natalia Bartków oraz Cezary Czetyrba. Każdy zawodnik otrzymał z rąk pani dyrektor Małgorzaty Engel dyplom, zwycięzcy nagrody związane z informatyką, a nauczyciele - podziękowania za pracę w komisji konkursowej.

Konkurs

SZKOLENIE DLA RODZICÓW

We wtorek 23 maja o godzinie 17.00 zainteresowani rodzice naszych uczniów przybyli na szkolenie „Jak motywować dzieci, aby wykonywały  to, o co proszą rodzice” prowadzone przez panią psycholog Magdalenę Walaszczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jelczu-Laskowicach.

Pani psycholog przedstawiła zasady uważnego słuchania,  mówiła, w jaki sposób chwalić dzieci, jak wyznaczać granice i jak być konsekwentnym rodzicem. Na końcu warsztatów był czas na zadawanie pytań.

ZBIÓRKA MAKULATURY

W naszej szkole prowadzimy działania proekologiczne, dlatego w dniach 4-12 kwietnia 2017 r. odbyła się zbiórka makulatury.

Do akcji włączyło się 56 uczniów i nauczyciele. Zebraliśmy 363 kg makulatury. Bardzo dziękuję za włączenie się w tę zbiórkę. Zbieranie makulatury pozwala na jej ponowne przetworzenie. Dzięki temu ocaliliśmy wiele drzew.

Konstytucja 3 maja

W czwartek 11 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pana Pawła Jakubowicza przygotowali część artystyczną. Nad stroną muzyczną czuwała pani Jagoda Błaszczyk-Florczyk, a dekoracja została wykonana według wskazówek pani Anny Chmielewskiej.

Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne oraz zaprezentowali tło historyczne związane z wydarzeniami z dnia 3 maja 1791 r.

Na zakończenie apelu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Engel, która podziękowała młodym artystom za ich występ oraz podkreśliła, jak ważne było to wydarzenie dla każdego Polaka.

 3 maj

Galerii znajdują się zdjęcia w katalogu: „Konstytucja”.

Copyright © 2013. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.